PRAXUJ.SK : CHCEME LEPŠIE SLOVENSKO

V dnešnej dobe, kedy vzdelávanie a vzdelávacie inštitúcie na Slovensku stagnujú a v očiach zamestnávateľov ich dôveryhodnosť klesá, získavajú na význame skúsenosti získané mimo školy, teda stáže a praxe. Bez nich je dnes predstava nájdenia si kvalitnej práce, takmer vylúčená, a v Praxuj sme preto presvedčení, že nájsť ich, by malo byť pre študenta aspoň také jednoduché, ako dostať sa na slovenskú vysokú školu.

Čo je praxuj.sk?

Praxuj.sk je webový portál poskytujúci možnosť nájsť si prax či stáž podľa predstáv a chuti každého jedného študenta. Veríme, že skúsenosti získané počas školy môžu významne pomôcť v budúcom uplatnení študenta na pracovnom trhu. Cieľom portálu je zjednotiť systém inzerovania možností praxe. Vytvoriť tak pre študenta prostredie, kde si pomocou pár klikov bude môcť vybrať zo širokej palety praxí tú, ktorá mu bude najviac vyhovovať. Našim dalším cieľom je následne je sprostredkovanie kontaktu medzi záujemcom o prax a jej poskytovateľom. Zástupcovia oboch skupín si budú môcť na portáli vytvoriť vlastný profil s cieľom vyhľadávania resp. pridávania ponúk a týmto spôsobom tak nadviazať prvý kontakt.

Prečo práve prax?

Nastúpiť prvý krát do zamestnania je  veľký krok v živote každého človeka a je nevyhnutné si priznať, že škola často nevie študenta pripraviť na všetky nástrahy skutočnej práce. Portálom Praxuj chceme študentom dať možnosť získať prvé pracovné skúsenosti už počas vysokej školy a pomôcť im tak lepšie sa prispôsobiť požiadavkám ich budúcich zamestnávateľov. Je totiž čoraz viac zreteľnejšie, že čerstvým absolventom skúsenosti z praxe chýbajú. Potvrdzuje to aj prieskum Centra vedecko-technických informácií SR, podľa ktorého až 48,7% zamestnávateľov vníma praktickú pripravenosť študentov horšie než v minulosti, zatiaľ čo len 9% ich vníma lepšie pripravených. Prax podľa nás prestavuje jeden z neuralgických bodov zlého stavu slovenského školstva a rozhodli sme sa k náprave situácie svojim dielom prispieť.

Čím sa odlišujete od podobných portálov?

Za jeden z najvýznamenejších rozdielov považujeme fakt, že na rozdiel od mnohých iných portálov sú našou prioritou len študentské stáže a všetku našu pozornosť môžeme vrhnúť týmto smerom. Inzercia aj vyhľadávanie ponúk na portály budú celkom zadarmo, čím chceme uľaviť hlavne študentom, ktorí sú dnes vystavený menším či väčším poplatkom na každom kroku. V napĺňaní našich cieľov budeme okrem Univerzít spolupracovať aj priamo s firmami aby sme mohli portál prispôsobiť potrebám tak študentov ako aj zamestnávateľov. Cieľom nie je vytvoriť webovú službu výhodnú pre jednu či druhú stranu, ale vytvoriť stránku k spokojnosti všetkých zainteresovaných skupín. Aj preto považujeme za kľúčový nástroj pre budúcnosť portálu spätnú väzbu a prikladáme jej maximálnu dôležitosť.

Kedy plánujete portál spustiť?

Po niekoľkomesačných prípravách webovej aplikácie môžeme dnes s radosťou oznámiť, že spustenie je naplánované na prelom januára a februára, a teda doňho ostáva už len niekoľko dní. Dúfame, že náš portál študentom aj zamestnávateľom aspoň trochu zjednoduší život a tešíme sa, že spoločne budeme mať možnosť urobiť Slovensko lepším miesto.

Zdroje:

http://praxuj.sk
Centrum vedecko-technických informácií SR. 2015. Zamestnávateľský prieskum. Bratislava: 2015. 

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?