Podpora obnoviteľnej energie (REPP) v Afrike od Spojeného královstva

Spoločnosť REPP má dôvod na radosť. Vývojári obnoviteľných zdrojov energie, malých solárnych, veterných, vodných a geotermálnych projektov budú mať k dispozícií od vlády Spojeného kráľovstva 100 miliónov GBP (111 315 eur).

Stovky tisíc ľudí získajú elektrickú energiu vďaka finančnej podpore vlády Spojeného kráľovstva. Spoločnosť REPP bola založená v roku 2015 s počiatočnou finančnou podporou od Spojeného kráľovstva 48 miliónov GBP. REPP zvýšila rast odvetvia obnoviteľných zdrojov energie v subsaharskej Afrike prostredníctvom finančnej podpory vývojárov.

Investícia strojnásobí prostriedky na platformu pre výkon obnoviteľných zdrojov energie ( REPP ), ktorá bude podporovať až ďalších 40 projektov v oblasti obnoviteľnej energie počas nasledujúcich 5 rokov. Elektrická energia by mala byť dostupnejšia pre  2,4 milióna ľudí ročne. Nové financovanie by mohlo do roku 2023 odblokovať ďalších 156 miliónov GBP súkromných finančných prostriedkov na trhy s obnoviteľnými zdrojmi energie v Afrike.

Obnoviteľná energia v Afrike

Obnoviteľná energia v Afrike

“Doma sme svetovými lídrami v oblasti znižovania emisií pri rozširovaní našej ekonomiky a v zahraničí prezentujeme naše vedúce postavenie na medzinárodnej scéne tým, že krajinám poskytujeme pomocnú ruku na prechod na ekologickejšie a čistejšie ekonomiky. Týchto 100 miliónov GBP pomôže komunitám využívať silu svojich prírodných zdrojov, aby po prvýkrát poskytli stovkám tisíc ľudí elektrickú energiu. Budovanie týchto čistých a spoľahlivých zdrojov energie tiež vytvorí tisícky kvalitných pracovných miest v týchto rastúcich ekologických ekonomikách”, povedala Claire Perry, ministerka pre energetiku a čistý rast.

Program v súčasnosti podporuje 18 projektov v oblasti obnoviteľných zdrojov energie v krajinách ako Tanzánia, Burundi, Nigéria a Keňa. Spoločnosť REPP pracuje priamo s vývojármi čistej energie, aby zabezpečila realizáciu sľubných projektov a poskytla odvetviu podporu, ktorú potrebuje na rast. Spojené kráľovstvo má za cieľ podporiť ambiciózne kroky ostatných vlád, súkromného sektora a komunít v celosvetovom úsilí riešiť klimatické zmeny.


Zdroj: gov.uk, cnbc.com, repp.energy

Fotografia v článku: sosthe.edu.sk

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?