Plnoautomatizované parkovanie bez zásahu vodiča je povolené

Spoločnosti Bosch a Daimler dosiahli míľnik na ceste za automatizovaným jazdením: obe spoločnosti získali povolenie pre automatizovaný parkovací systém v parkovacom dome Múzea Mercedes-Benz v Stuttgarte.

Služba plnoautomatizované parkovanie sa vyvoláva pomocou aplikácie pre chytrý telefón a vystačí si bez vodiča vykonávajúceho dohľad. Ide teda o celosvetovo prvú úradne povolenú plnoautomatizovanú parkovaciu funkciu bez zásahu vodiča pre každodennú prevádzku podľa SAE Level 4¹.

Dr. Markus Heyn, obchodný riaditeľ spoločnosti Robert Bosch GmbH, uviedol: „Plnoautomatizované jazdenie a parkovanie sú dôležité prvky mobility budúcnosti. Automatizovaný parkovací systém jasne ukazuje, ako ďaleko sme sa už dostali v tejto oblasti vývoja.“

„Úradné povolenie v Badensku-Württembersku má charakter vzoru, podľa ktorého bude táto parkovacia služba v budúcnosti schválená aj v parkovacích domoch na celom svete, uviedol Dr. Michael Hafner, vedúci jazdných technológií a automatizovaného jazdenia spoločnosti Daimler AG.

Na využitie služby plnoautomatizované parkovanie stačí vojsť do parkovacieho domu, vystúpiť a spustiť parkovanie vozidla kliknutím na chytrom telefóne – automatizovaná parkovacia služba si úplne vystačí bez vodiča. Zatiaľčo vodič už opustil parkovací dom a môže sa venovať iným veciam, vozidlo samočinne prejde k priradenému parkovaciemu miestu a zaparkuje. Vozidlo na želanie dokáže znovu vyparkovať. 

Snímače Bosch v parkovacom dome monitorujú jazdný koridor a jeho okolie a poskytujú informácie pre riadenie vozidla. Technika vo vozidle konvertuje príkazy infraštruktúry na jazdné manévre.plnoautomatizované parkovanie

Týmto spôsobom môžu vozidlá samostatne vyjsť na rampy a zísť z rámp a tak meniť poschodia v parkovacom dome. Ak snímače infraštruktúry rozpoznajú prekážku, vozidlo sa okamžite zastaví.

Konečným úradným schválením dosiahli spoločnosti Bosch a Daimler ďalší míľnik: v krátkom čase budú môcť záujemcovia naživo zažiť aj inovatívnu parkovaciu službu v každodennej prevádzke v parkovacom dome Múzea Mercedes-Benz bez dodatočného dohľadu bezpečnostného vodiča. 


Tlačová správa Daimler pre Prepriemysel.sk

Viac informácií na www.mercedes-benz.sk

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?