Ocenenie za najlepší priemyselný robot na svetovej výstave CIROS

8. septembra 2016 – Spoločnosť ABB získala na China International Robot Show (CIROS) v Šanghaji ocenenie za svoje technické inovácie a vývoj aplikácií. Robotický veľtrh CIROS, ktorý organizuje China Machinery Industry Federation a China Robot Industry Alliance, je jedným z troch najväčších podujatí robotiky na svete.

Mnohé z prevratných inovácií centra naštartovali novú modernú éru v priemysle a energetike. Vyvinuli tu napríklad prvý priemyselný robot Robot YuMi

Uznanie “Golden Finger” si odniesol robot YuMii®, prvý priemyselný robot na svete schopný bezbariérovo spolupracovať s človekom.

Ocenenie Golden Finger sa v tomto roku odovzdávalo po prvý raz ako súčasť stratégie Made in China 2025. Krajina sa touto stratégiou usiluje transformovať do pozície globálneho lídra vo výrobe a roboty zohrávajú kľúčovú rolu vo zvyšovaní produktivity.

V súčasnosti sa každý štvrtý robot svetovej produkcie predá v Číne. Podľa Medzinárodnej robotickej asociácie nákup v roku 2015 dosiahol číslo 68 000, čo predstavuje medziročný nárast o 17 %. Krajina sa tým radí medzi popredné trhy s robotikou.

abbVnímanie výroby sa mení. Viaceré priemyselné odvetvia, vrátane elektronického, sa čoraz viac zameriavajú na produkty šité na mieru, s vyššou kvalitou. Z masovej produkcie rovnakých výrobkov sa prechádza k výrobe viacerých menších a rozličných produktov počas kratšieho časového obdobia. Roboty ponúkajú vyššiu flexibilitu, kvalitu a prispôsobiteľnosť na neustále sa meniace potreby spotrebiteľa.

Robot YuMi od ABB bol špeciálne navrhnutý tak, aby pomohol splniť požiadavky flexibility výroby. Na zverenej úlohe môže pracovať s človekom spoločne a bezpečne, bez akýchkoľvek bariér medzi nimi. “V Číne sú ľudia pre inovácie výnimočne zapálení. ABB úzko spolupracuje so svojimi zákazníkmi a pomáha im pretvárať spôsob výroby a nachádzať nové cesty k flexibilnej a efektívnej ‘továrni budúcnosti,’ v dnešnej dobe.

Kolaboratívna automatizácia zohrá v tejto snahe určite nesmiernu úlohu,” povedal Sami Atiya, prezident divízie automatizácie a pohonov ABB. “Pre ABB je získanie ocenenia na jednej z najväčších robotických udalostí sveta veľkou cťou.”

Robot YuMi zaujal už v apríli 2016, kedy získal prestížnu cenu Invention and Entrepreneurship Award (IERA) na výstave Automatica v nemeckom Mníchove za výnimočný úspech pri zavádzaní robota do praxe.

Skupina ABB zamestnáva 135.000 zamestnancov vo viac ako 100 krajinách sveta.
Na Slovensku pôsobí od roku 1991 a v súčasnosti má zastúpenie v piatich mestách Slovenska. Zamestnáva tu spolu niečo vyše 280 ľudí. Súčasťou skupiny ABB na Slovensku je aj firma Pucaro v Piešťanoch.

Zdroj: článok spracovaný spoločnosťou ABB s právami na uverejnenie pre internetový portál Prepriemysel.

[simppleboxshortcode]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?