Nový 3D NERAbike je náhľadom do budúcnosti

Trojrozmerná tlač (3D) si v posledných rokoch našla svoje zastúpenie v mnohých odvetviach. S 3D novinkou prišla aj spoločnosť NOWlab, inovačná skupina firmy BigRep, ktorá sa zaoberá 3D tlačou. Vyvinula prototyp funkčného elektronického motocykla s názvom NERAbike (odvodené z “New Era”).

Využitie 3D tlače je takmer neobmedzené. Môžeme ju vidieť v stavebníctve, medicíne, gastronómií, filmovom priemysle, dizajne a mnohých iných oblastiach. Spoločnosť NOWlab chce poukázať svojím produktom NERAbike na možnosti 3D tlače, schopnosť využívania nových materiálov a techník. 

NERAbike - 3D tlač

NERAbike – 3D tlač

NERAbike je vytvorená z pätnástich častí vytlačených na 3D tlačiarňach BigRep, medzi ktorými sú rám motorky, kosoštvorcové ráfiky, pneumatiky, vidlice a sedadlo. 3D motocykel bol vytlačený za pomoci procesu výroby taveného vlákna (FFF). Ten dodáva kontinuálne vlákno z termoplastického materiálu cez pohyblivú vyhrievanú tlačiarenskú extrudérovú hlavu. Jedinými súčasťami, ktoré neboli vytvorené v 3D tlačiarni sú elektrické komponenty a batéria.

O NERAbike môžeme pokojne hovoriť ako o vozidle budúcnosti. Už pri prvom pohľade zaujme svojim netradičným futuristickým dizajnom, ktorý nám kľudne môže pripomínať Batmobil. Jej línie oslovia nejedného nadšenca. Je dôležité vyzdvihnúť aj jeho ekologickosť, keďže pri 3D tlači nevzniká takmer žiadny odpad a motocykel neprodukuje žiadne emisie. Kombinuje niekoľko inovatívnych technológií ako pneumatiky bez vzduchu, integrovanú batériu do rámu motocykla,  bezvidlicové riadenie.

NERAbike 3D tlačený motocykel

NERAbike 3D tlačený motocykel

Tento futuristický prototyp nie je dostupný pre bežného používateľa. K dispozícií ho má jedine BigRep na reprezentačné účely. Takisto má ako jediná prístup k informáciám o výkonoch motocykla. Motocykel pravdepodobne nespĺňa všetky kritériá kvalitného a pohodlného dopravného prostriedku. Je skôr odrazom budúcnosti, ukazuje smer, akým sa bude spoločnosť uberať a upozorňuje na význam 3D tlači v automobilovom priemysle.


Zdroje: auto.ndtv.com, dezeen.com, fotografie v článku: interestingengineering.com, weburbanist.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?