Nová technológia 3D tlače kovov

Tím amerických inžinierov vytvoril nový spôsob 3D-tlače kovových objektov použitím kovových práškov a spekania.

Kým súčasné metódy sa spoliehajú prevažne na lôžko s kovovým práškom a drahé lasery alebo elektrónové lúče, tím týchto inžinierov používa kvapalné náplne a pece, čo vedie k lacnejšiemu, rýchlejšiemu a jednotnejšiemu procesu. Táto metóda pracuje s veľmi širokou škálou rôznych kovov, kovových zmesí, zliatin, atď.

Táto metóda úplne presahuje súčasné lôžka s kovovým prachom a metódu laserového lúča, pretože rozdeľuje tieto dva procesy. Vytvorením kvapalnej zmesi kovových práškov, rozpúšťadieľ a pojiva z elastomeru, tím bol schopný rapídne rýchlo tlačiť štruktúry o vysokej hustote za použitia jednoduchého vstrekovacieho procesu, v ktorom zmes prúdi trysku pri izbovej teplote.

Napriek tomu, že zmes je pôvodne kvapalná, materiál okamžite tuhne ako je vytlačený cez trysku a spája sa s pôvodne vytlačeným materiálom, čo umožňuje, aby boli aj veľmi veľké objekty rýchlo vytvorené a môže sa s nimi okamžite po vytlačení manipulovať. Následne proces zahŕňa fúziu prachových častí zahriatím v peci, čo sa nazýva „sintering“ alebo spekanie, kde sa pri teplote blízkej teplote tavenia pojivo vypáli a atómy sa spoja a bez toho sa celý komponent roztavil.

Tým, že sme rozdelili tieto procesy – tlačenie a spekanie, môže sa javiť, že je celý proces komplikovanejší. Ale v skutočnosti je táto metóda omnoho efektívnejšia a jednoduchšia ako kombinovaný prístup.

Namiesto toho aby sa laser pomaly pohyboval po lôžku s kovovým prachom, táto metóda môže použiť súčasne aj niekoľko trysiek, ktoré vytlačia veľmi rýchlo objekty, ktoré sú aj meter široké. Jediným obmedzením je veľkosť pracovného priestoru pece.

Zdroj: additivemanufacturing

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?