Nová metóda výpočtu emisii dodávateľských reťazcov

Všeobecná metóda pre výpočet vypustených výfukových plynov prepravných dodávateľských reťazcov, ktorá bola len nedávno predstavená, sľubuje dať dokopy dáta z hlásení o miere vypustených výfukových plynov a uľahčiť tak porovnávanie faktu, ako sa podnikatelia na celom svete správajú k životnému prostrediu.

Ako vo svojom vyjadrení pre portál Business Green uviedla Madeline Cuff, s touto metódou prišli na trh v Global Logistics Emissions Council (GLEC).

Nové merania výpočtu emisií budú pozostávať z už existujúcich metodológií spojených do jedného celku, čím sa docieli, že emisie sa budú neustále prepočítavať, a to pre všetky druhy dopravy, nevynímajúc cestnú, železničnú a lodnú. Hlavným cieľom je rozšírenie ekologickej dopravy, nástrojom na prepočítavanie množstva vypustených výfukových plynov a iné súvisiace smernice.

V GLEC sa vyjadrili, že spomínaná smernica predstavuje medzinárodnú snahu o vytvorenie míľnika pre lodníkov, doručovateľov a prepravcov, ktorí už dosť dlho čakajú na zjednotenú metódu merania vypustených výfukových plynov.

Podľa Madeline Cuff viaceré významné koncerny ako HP, Intel and Deutsche Post DHL Group prisľúbili, že si v blízkej dobe túto metódu osvoja.

Ako povedal šéf oddelenia styku s verejnosťou v Deutsche Post DHL Roger Libby, medzinárodné smernice a spolupráca medzi dodávateľskými reťazcami je dôležitá na zníženie mieri vypustených výfukových plynov a splnenie požiadaviek zákazníkov. Zároveň dodal, že metódu, s ktorou prišli v GLEC, považujú za základný nástroj na zníženie vypustených oxidov o 30 percent do roku 2020 oproti roku 2007.

Zdroj: mhlnews.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?