Nová GLS : Trieda S medzi vozidlami SUV

Nový model GLS je najväčším a najluxusnejším vozidlom SUV z dielne Mercedes-Benz a ponúka viac všetkého: viac priestoru, viac komfortu a viac luxusu.

Tri plne elektricky nastaviteľné rady sedadiel ponúkajú siedmim cestujúcim veľkorysý priestor a komfort sedenia. Prvýkrát je k dispozícii aj šesťmiestna verzia s dvoma komfortnými samostatnými sedadlami v druhom rade s funkciami masáže a klimatizácie sedadiel.

Mercedes-Benz GLS

Mercedes-Benz GLS

V GLS je použitá najnovšia generácia systému infotainmentu MBUX sériovo s dvomi veľkými obrazovky s uhlopriečkou 12,3 palca/31,2 cm. Interiérový asistent MBUX na želanie dovoľuje intuitívnu obsluhu rozličných komfortných funkcií a funkcií MBUX aj rozpoznávaním pohybov ruky.

Balík komfortu plus pre oblasť zadných sedadiel prináša pasažierom v druhom rade 7-palcový tablet na ovládanie všetkých komfortných a zábavných funkcií rozhrania MBUX.

Mercedes-Benz GLS

Mercedes-Benz GLS

S modelom GLS 580 4MATIC oslávi svetovú premiéru aj elektrifikovaný motor V8 so 48-voltovým systémom s EQ Boost a integrovaným štartovacím generátorom. Motor dosahuje výkon 360 kW (489 k) a krútiaci moment 700 Nm, vďaka technológii EQ Boost je krátkodobo dostupných ďalších 250 Nm a 16 kW/22 k.

Výkon motorov prenáša na všetky kolesá sériovo automatická 9-stupňová prevodovka 9G-TRONIC a sériovo dodávaný pohon všetkých kolies 4MATIC.

Nechýbajú ani najnovšie asistenčné systémy na kooperatívnu podporu vodiča. Keď je zapnutý aktívny asistent udržiavania odstupu DISTRONIC s prispôsobením rýchlosti podľa trasy, dokáže nová GLS rozpoznávať dopravné zápchy alebo zhustenú premávku.

 

Aktívny asistent jazdenia v dopravných zápchach je schopný prevziať úlohu udržiavania vozidla v jazdnom pruhu a udržiavania odstupu až do rýchlosti približne 60 km/h pričom do jednej minúty od zastavenia je opätovný rozjazd automatický.

Špecialitou je nová funkcia umývacej linky, ktorá pripraví vozidlo na umývanie tým, že zvýši svetlú výšku čím sa na základe geometrie nápravy zúži rozchod kolies pre lepší prístup k znečisteným podbehom.

Mercedes-Benz GLS

Mercedes-Benz GLS

Verejnosti sa model predstavil na výstave New York International Auto Show a uvedený na trh bude koncom roka.


Tlačová správa Daimler pre Prepriemysel.sk

Viac informácií na www.mercedes-benz.sk

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?