EQC Edition 1886: Moderná elektromobilita presahujúca hranice vozidla

Spoločnosť Daimler AG získala v rámci svojich výskumných a vývojových aktivít menšinový podiel v americkej spoločnosti Sila Nanotechnologies Inc. (Sila Nano), ktorá je špecialistom v oblasti materiálov akumulátorov.

Spoločnosť Sila Nano je popredným lídrom vo vývoji nových materiálov pre akumulátory, ktoré dosahujú lepšie výsledky ako dnešné akumulátory s lítium-iónovou technológiou. Najnovšie poznatky z vývoja spoločnosti predstavujú nový štandard v oblasti výkonu akumulátorov.

litium-iónové akumulátory

litium-iónové akumulátory

Pri výrobe bezpečných a škálovateľných akumulátorov s vyššou energetickou hustotou sa spoliehajú na kremík, ktorý sa osvedčil ako silný materiál a vďaka tomu prinášajú na trh bezpečný a robustný produkt, ktorý je pripravený na sériovú výrobu.

Táto technológia predstavuje oproti klasickým lítiovo-iónovým akumulátorom zlepšenie až o 20 percent a skrýva ďalší potenciál na zlepšenie. Výhodou kremíkových elektród je vysoká energetická hustota a vyššia stabilita cyklov čo umožňuje vývoj výkonnejších zdrojov energie s dlhšou životnosťou, ktoré dokážu prekonávať dlhé vzdialenosti.

V rámci elektroofenzívy divízie Mercedes-Benz Cars má byť do roku 2022 elektrifikované celé portfólio divízie.

litium-iónové akumulátory

litium-iónové akumulátory

V každom segmente budú v ponuke rôzne elektrifikované varianty – od 48-voltovej napäťovej sústavy (EQ Boost), cez hybridný pohon dobíjateľný zo siete (EQ Power), až po viac než desať vozidiel poháňaných čisto elektricky (EQ), ktoré budú poháňané akumulátormi alebo palivovými článkami.

Divízia investuje približne 10 miliárd eur do rozšírenia svojho portfólia produktov značky EQ, 1 miliardu do budovania globálneho združenia výroby akumulátorov a za 20 miliárd nakúpila články na svetovom trhu. Má tak všetky predpoklady na prechod do elektrickej budúcnosti.


Tlačová správa Daimler pre Prepriemysel.sk

Viac informácií na www.mercedes-benz.sk

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?