Nízkonákladové doručovacie roboty

Robot od spoločnosti Starship Technologies bol prvý krát predstavený v roku 2015, je navrhnutý pre miestne doručovanie tovaru a potravín pre zákazníkov do £1 (€1,26) za dodávku. Tieto roboty používajú chodníky pre chodcov, pričom sa pohybujú pomalou rýchlosťou pri nulových emisiách.

„Tento robot bol vyvíjaný takmer 2 roky a je skvelé, že ho budeme môcť čoskoro spustiť. Robot má skvelé odozvy od verejnosti a je veľmi dobre prijímaný aj chodcami, ktorí s ním prichádzajú do kontaktu. Je to vzrušujúce, že onedlho bude oficiálne predstavený Britskej verejnosti.“ povedal Ahti Heinla, generálny riaditeľ Starship Technologies.

Robot je veľmi ľahký a nízkonákladový, čo umožňuje spoločnosti znížiť cenu za dopravu až 15-násobne. Robot je navigovaný automaticky, ale je monitorovaný a je možné kedykoľvek nad ním prevziať kontrolu.

Testovací program pre verejnosť je zameraný na demonštráciu robota, ako jednoducho sa dokáže adaptovať medzi ľudí. Nasledujúcich 6 mesiacov budú roboty testované vo viacerých mestách vo Veľkej Británií.

Spoločnosť Starship Technologies plánuje podobné testovacie programy spustiť v Apríli aj v Spojených štátoch.

Zdroj: reuters

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?