Nízkonákladové doručovacie roboty

Robot od spoločnosti Starship Technologies bol prvý krát predstavený v roku 2015, je navrhnutý pre miestne doručovanie tovaru a potravín pre zákazníkov do £1 (€1,26) za dodávku. Tieto roboty používajú chodníky pre chodcov, pričom sa pohybujú pomalou rýchlosťou pri nulových emisiách.

„Tento robot bol vyvíjaný takmer 2 roky a je skvelé, že ho budeme môcť čoskoro spustiť. Robot má skvelé odozvy od verejnosti a je veľmi dobre prijímaný aj chodcami, ktorí s ním prichádzajú do kontaktu. Je to vzrušujúce, že onedlho bude oficiálne predstavený Britskej verejnosti.“ povedal Ahti Heinla, generálny riaditeľ Starship Technologies.

Robot je veľmi ľahký a nízkonákladový, čo umožňuje spoločnosti znížiť cenu za dopravu až 15-násobne. Robot je navigovaný automaticky, ale je monitorovaný a je možné kedykoľvek nad ním prevziať kontrolu.

Testovací program pre verejnosť je zameraný na demonštráciu robota, ako jednoducho sa dokáže adaptovať medzi ľudí. Nasledujúcich 6 mesiacov budú roboty testované vo viacerých mestách vo Veľkej Británií.

Spoločnosť Starship Technologies plánuje podobné testovacie programy spustiť v Apríli aj v Spojených štátoch.

Zdroj: reuters

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.
Ochrana osobných údajov 

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?

Chyba v texte

Nasledujúci text bude odoslaný našim redaktorom: