Nissan očakáva tento rok rekordný
predaj prémiovej značky Infiniti

Ako narástli predaje týchto luxusných SUV?

Japonská automobilka Nissan očakáva, že predaj vozidiel jej prémiovej značky Infiniti zaznamená tento rok nový rekord. Firma predpokladá, že predaj výrazne prekoná počet predaných áut v minulom roku, ktorý dosiahol 215.000.

Predpoklady firmy podporili najnovšie výsledky za mesiac november, keď predaj vozidiel značky Infinity prekonal 20.000.

Ako pre agentúru Reuters uviedol šéf Infiniti Roland Krueger, v novembri dosiahol predaj áut tejto značky 20.050. Oproti rovnakému mesiacu minulého roka to znamená rast o 5 %. Za 11 mesiacov roka sa predalo celkovo 204.000 vozidiel Infiniti, o 6 % viac, než za 11 mesiacov roka 2015.

“Prognózy síce nerobíme, ale je jednoduché si to spočítať. Dospejete tak k záveru, že tento rok by mal padnúť rekord,” povedal Krueger v telefonickom rozhovore. Ako dodal, k rastu dopytu po autách prémiovej značky prispievajú nové modely, medzi nimi športovo-úžitkový model QX30.

Čo sa týka významných trhov, predaj Infiniti sa v novembri zvýšil ako v Číne, tak v USA. V Číne sa minulý mesiac predalo vyše 4000 vozidiel Infiniti, čo predstavuje medziročný rast o 6 %. Za 11 mesiacov roka dosiahol predaj takmer 37.000 áut. Oproti 11 mesiacom predchádzajúceho roka to znamená rast o 3 %.

V Spojených štátoch zvýšila značka Infiniti novembrový predaj o 4 % na 12.112 vozidiel. Za obdobie od januára do konca novembra predaj vzrástol o 1 % na vyše 120.000 áut.

Výrazný rast predaja zaznamenala značka Infiniti za 11 mesiacov v západnej Európe. Predaj za toto obdobie dosiahol viac než 15.200 áut, čo oproti rovnakému obdobiu minulého roka znamená rast až o 143 %.

Pozrite si aj krátke video v anglickom jazyku, kde uvidíte ukážku automobilu Nissan Infinity:

Zdroj: (TASR); titulná fotografia: machinespider.com; fotografie v článku: autoevolution.com

[TheChamp-Sharing]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?