NEWMATEC 2019 spojí odborníkov z V4

O nových trendoch v automobilovom priemysle je potrebné diskutovať s odborníkmi, ale aj vymieňať si skúsenosti a koordinovať spoluprácu v rámci krajín V4. Aj preto 5. ročník prestížnej medzinárodnej automotive konferencie NEWMATEC 2019 spojí odbornú diskusiu s názormi zástupcov hospodárskych rezortov krajín zoskupenia V4.

Piaty ročník medzinárodnej odbornej konferencie NEWMATEC, ktorý sa bude konať v Šamoríne v dňoch 26. – 27. marca, je organizovaný pod záštitou Ministerstva hospodárstva Slovenskej republiky. Konferenciu otvorí oficiálna panelová diskusia štátnych tajomníkov ministerstiev zodpovedných za hospodársku politiku a priemysel krajín V4.

Účasť vládnych predstaviteľov doplní viac ako 300 hostí stredného a vyššieho manažmentu a odborníkov z oblasti automobilového priemyslu na medzinárodnej úrovni.

Na konferencii vystúpia špičkoví medzinárodní prednášajúci s témami, ktoré sa týkajú revolučných zmien v technológiách, ale aj globálnych vplyvov zmlúv o voľnom obchode, ochranárskych politík a obchodných vojen a v neposlednom rade aj Brexitu na globálne priemyselné odvetvie, akým je automobilový priemysel.

newmatec 2019

newmatec 2019

Rečníci a diskutujúci sa budú snažiť zodpovedať na otázky ako sa pripravuje priemysel a na druhej strane, ako sa krajiny dokážu vysporiadať s globálnymi výzvami, ktoré prinesú pripravované zmeny.

Dovolím si povedať, že tento rok bude mať konferencia NEWMATEC mimoriadne vysokú úroveň,“ hovorí Alexander Matušek, prezident Zväzu automobilového priemyslu SR. “Pozvanie prijali celosvetovo uznávaní odborníci na nové trendy v automobilovom priemysle.”

Zaujímavosťou tohto ročníka konferencie NEWMATEC budú unikátne automobily na vodíkový pohon, ktorých je v Európe v prevádzke len približne 1000 kusov. Tieto automobily sú však podľa viacerých odborníkov trendom s veľkou perspektívou. Automobily bude možné vyskúšať priamo počas konferencie. K tejto téme je zároveň pripravená panelová diskusia na tému – do akej miery sú vodíkové autá pre Slovensko vhodnejšou alternatívou ako elektromobily, a aké benefity by práve táto alternatíva priniesla našej ekonomike.


Zdroje: newmatec.sk

Autor: Veronika Baumajsterová

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?