Nemecko podporí vývoj autobatérií pre elektromobily|Prepriemysel.sk

500 miliónov eur poskytne nemecká vláda na vývoj technológií pre výrobu autobatérií pre elektromobily. Rastom znižovania vypúšťania emisií zo spaľovacích motorov, chce najväčšia európska ekonomika takto podporiť svojich výrobcov automobilov.

NEMECKO. Anja Karliczek oznámila, že jej vláda investíciou 500 miliónov eur podporí výskum súčasnej a budúcej generácie technológií pre výrobu autobatérií pre elektromobily.“Nemecký automobilový priemysel by nemal byť závislý od ázijských dodávateľov,” uviedla Karliczek na obchodnej konferencii v Berlíne. “Nie je to len otázka nezávislosti, ale aj otázka udržania konkurencieschopnosti nemeckej ekonomiky,” dodáva Karliczek.

Nemecká vláda bude financovať výskumné zariadenie, ktoré firmám v Nemecku poskytne know-how na vývoj batériových článkov pre elektromobily, do prvej polovice roka plánujú zverejniť miesto kde výskumnú inštitúciu postavia. Na vývoji zariadenia sa budú podieľať nemecké firmy BMZ, batérie Liacon, batérie EAS a TerraE. Švajčiarsky výrobca batérií Leclanche, ktorý má väčšinu produkcie v Nemecku, sa tiež zúčastní.

Batérie pre elektromobily

Batérie pre elektromobily

Výroba batérií pre elektromobily je ovládaná japonskou spoločnosťou Panasonic Corp, juhokórejskými výrobcami Samsung SDI Co, LG Chem a súčasnou čínskou technológiou Amperex Technology (CATL).

„Cieľom CATL je začať výrobu v roku 2021 v nemeckej továrni v Erfurt“, uviedol regionálny prezident spoločnosti CATL Matthias Zentgraf a dodal, že firma bude od roku 2026 zameraná na produkciu 60 gigawatových hodín (GWh).Zentgraf informoval, že spoločnosť CATL, ktorá očakáva, že dodá BMW a ostatným výrobcom lítium-iónové batérie, uvažuje aj o spojení úsilia o vytvorenie výskumného zariadenia.

Európska komisia spustila svoju vlastnú Európsku alianciu batérií (EBA) v roku 2017 v snahe podporiť produkciu v EÚ. Švédsky Severvolt je zatiaľ jediným vážnym európskym uchádzačom. Nemecko chce položiť základy pre výrobu veľkých batérií v Európe. Minister hospodárstva Peter Altmaier očakáva investičné rozhodnutia dvoch konzorcií v prvom štvrťroku roku 2019.


Zdroje: Reuters, channelnewsasia.com

Autor: K.P.

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?