Najľahšia pištoľ Indie váži len 250g

Nový revolver kalibru 22 sa nazýva Nidar, váži iba 250g a stojí 35 000 rupií (€465). Výrobcovia uvádzajú, že pištoľ Nidar je vyrobená z hliníkovej zliatiny, vďaka ktorej je veľmi ľahká, ale približne rovnako pevná ako oceľ, má 40-mm hlaveň a dĺžku iba 140 mm, takže je dostatočne malá, aby sa zmestila do dlane.

Zbrane sa vyrábajú v štátnych továrňach a ako tvrdia ich výrobcovia, pomôžu ľuďom cítiť sa istejšie a mať menší strach.

„Našimi zákazníkmi budú pravdepodobne ľudia, ktorí veľa cestujú a ktorí sú vystavení určitému bezpečnostnému riziku. Zbraň si kúpia z dôvodov osobnej bezpečnosti,“  povedal BBC zástupca spoločnosti Agarwal.

Podľa jeho slov sa očakáva, že zbraň bude populárna najmä u žien.

„Myslím, že pre ženy je ideálna. Ak si žena vezme v noci taxík, taxikár si veľmi dobre rozmyslí, či si na ňu niečo dovolí, pretože bude vedieť, že v kabelke má zbraň,“ dodáva.

Môže však nosenie zbrane zvýšiť bezpečnosť človeka? Vlastne ani nie. Vo väčšine miest v Indií nie sú zbrane, dokonca ani tie oficiálne držané, povolené, čo pomáhajú zabezpečiť detektory kovu nachádzajúce sa v mnohých úradoch, obchodných domoch, kinách a iných verejných miestach.

Takže ak si aj Ind alebo Indka zoženie zbraň, nebude im veľmi na osoh, pretože ju nebudú môcť nosiť so sebou.

Výrobcovia zbrane si však sú istí, že ich výrobok bude mať úspech a ako BBC povedal Agarwal, tento rok očakávajú, že sa jej podarí predať 10 000 kusov.

Zdroj: youtube

Zdroj: bbc

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?