Mitsubishi sa inšpirovalo technológiou riadených raketových striel

Technológia niekedy prichádza z neočakávaných zdrojov. To je určite prípad s novou technológiou vyvíjanou pre spoločnosť Mitsubishi Electric (sesterská spoločnosť známej automobilky). Jedná sa o samonavádzací systém, ktorý bol pôvodne vyvinutý pre navigáciu riadených raketových striel. Tento systém je dodávaný pre Japonskú armádu.

Katsumi Adachi, inžinier Mitsubishi Electric povedal, že spoločnosť sa chce s touto technológiou dostať na trh už do roku 2020, súčasne by teda táto technológia mala byť využívaná v bezvodičových automobiloch ako presná a efektívna metóda navigácie.

„Všetko čo musíme spraviť, je dať všetky komponenty, ktoré už máme do jedného celku. Žiadny z našich konkurentov podobnú technológiu s tak širokými možnosťami zatiaľ neponúka.“

Táto technológia sa skladá z mnohých čiastkových riešení, ktoré budú na trh prichádzať postupne. Ako prvé budú predstavené automatické navigovanie v jazdných pruhoch a brzdné systémy, s ktorých výrobou sa plánuje už v roku 2017. Ďalej budú nasledovať automatické parkovacie systémy s určením presnej pozície podľa satelitu.

 

Auto-LQ

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?