Mercedes plánuje uviesť až 4 nové modely elektromobilov do roku 2020

Mercedes-Benz plánuje udržať krok so súčasným trendom a vývojom elektromobilov, dokonca by chcel zastávať vedúcu úlohu. Fanúšikovia Mercedesu nedočkavo očakávali reakciu na uvedenie modelu Tesla S. Konečne nemecká vláda oznámila, že Mercedes dostane finančnú dotáciu v hodnote 1,1 miliardy dolárov (1 miliarda euro) práve na vývoj a výrobu elektromobilov. Súčasne Mercedes oznámil, že plánuje uviesť až 4 elektromobily vo roku 2020.

Z dôvodu, že výroba úplne nových elektromobilov je nesmierne finančne náročná, podľa prieskumu Autocar sa očakáva, že Mercedes použije už existujúce modely automobilov. Na základe tohto prieskumu sa ďalej očakáva, že Mercedes uvedie dva nové sedany a dva SUV, pričom sedany budú elektrické verzie z triedy C a S. SUV zase budú vyvinuté z existujúcich modelov GLA a GLC.

Na rok 2017 Mercedes plánuje uvedenie typu GLC s vodíkovými palivovými článkami, čo bude predchodca nových elektromobilov. V tomto modely je na podlahe dostatok priestoru pre batérie a nádrže pre palivové články. Navyše umožňuje niekoľko kombinácií pohonu, napríklad len predný náhon alebo 4×4 s použitím až 3 elektrických motorov.

Dojazd je vždy zásadnou otázkou pri elektromobiloch, Mercedes predbežne uvádza dojazd 400 km pre všetky 4 elektromobily. S kratším dojazdom by sa už znížila konkurencie schopnosť oproti benzínovým, dieselovým alebo hybridným pohonom.

Zdroj: digitaltrends.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?