Mercedes-AMG A 35 4MATIC sedan

Model A 35 4MATIC sedan je druhým modelom značky Mercedes-AMG, ktorý stojí na novej platforme kompaktného vozidla. Je jednoznačnou voľbou pre zákazníkov, ktorí hľadajú športovosť typickú pre značku AMG spolu s komfortnou ponukou priestoru pre pasažierov a batožinu.

Výnimočnú dynamiku zabezpečuje 2,0-litrový štvorvalcový prepĺňaný motor s výkonom 225 kW (306 k) a krútiacim momentom 400 Nm, dvojspojková prevodovka AMG SPEEDSHIFT DCT 7G (so sériovou funkciou pretekárskeho štartu), ľahký a stabilný AMG podvozok či voliteľný podvozok AMG RIDE CONTROL s adaptívnym tlmením pre každé koleso a variabilný náhon na všetky kolesá AMG Performance 4MATIC.

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

Dynamický potenciál podčiarkuje zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 4,8 sekundy. Motor dostal variabilný ventilový rozvod CAMTRONIC, inteligentný teplotný manažment pre motor a olej, piezoelektrické vstrekovače dávkujúce palivo s vysokou presnosťou ako aj zapaľovanie viacerými iskrami. Patentované honovanie valcov CONICSHAPE® znižuje vnútorné trenie motora a tiež tak prispieva k zvýšeniu efektívnosti.

Vodič má podľa aktuálneho záujmu na výber päť jazdných programov AMG DYNAMIC SELECT (Klzká vozovka, Komfort, Šport, Šport+ a Individuálny), čo mu umožňuje nastaviť si prejavy vozidla vrátane reakcií motora a prevodovky od komfortných až po dynamické.

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

O krotenie vášní sa postará výkonná brzdová sústava so 4-piestikovými pevnými strmeňmi monoblok na prednej náprave a 1-piestikovými plávajúcimi strmeňmi na zadnej náprave, pričom ventilované a dierované kotúče (350 mm vpredu, 330 mm vzadu) sa starajú o zabránenie vädnutia brzdného účinku.

Slobodu, ktorú dodáva vozidlu dynamika, dopĺňa aj sloboda vnútorného priestoru. Prispieva k tomu rázvor osí kolies s hodnotou 2 729 mm, špičkový priestor na hlavu a batožinový priestor s objemom 420 l. Voľnosť dodáva aj nové intuitívne ovládanie rozhrania systému MBUX či možnosť pokročilého hlasového ovládania po vyslovení hesla „Hey, Mercedes“.

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

Mercedes-AMG A 35 4MATIC

Prostredníctvom nového, voliteľného interiérového asistenta MBUX možno prostredníctvom gest bezdotykovo obsluhovať rôzne funkcie multimediálneho systému alebo aj zapnúť či vypnúť svetlo na čítanie.

V novom modeli Mercedes-AMG A 35 4MATIC sa na želanie dodáva aj systém AMG Track Pace, ktorý zaznamenáva viac ako 80 údajov (napr. rýchlosť, zrýchlenie) jazdy. To všetko dopĺňa zobrazenie časov na kolá a úseky, ako aj farebne zvýraznený rozdiel v porovnaní s referenčným časom.

 

Na zlepšenie funkčných vlastností vozidla je na želanie k dispozícii Aerodynamický balík AMG vyvinutý v aerodynamickom tuneli. Expresívny charakter modelu umocní aj špeciálny balík čiernych prvkov AMG Night.


Zdroje: Tlačová správa Daimler

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?