Krach rokovaní Poľska s Airbusom
o nákupe vrtuľníkov má dohru

Po krachu rokovaní medzi Poľskom a Airbusom o nákupe vojenských vrtuľníkov odložil francúzsky prezident Francoise Hollande návštevu Varšavy. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na piatkové (7.10.) oznámenie Elyzejského paláca, sídla francúzskej hlavy štátu.

Poľsko-francúzske konzultácie na najvyššej úrovni sa mali pôvodne konať vo štvrtok (13.10.). Situácia sa však zmenila. Francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Marc Ayrault príde najprv do Varšavy, aby s predstaviteľmi Poľska rokoval o vzťahoch medzi oboma krajinami a o celoeurópskych záležitostiach. Medzi nimi bude aj téma obrany.

Poľsko v utorok (4.10.) totiž oznámilo, že zrušilo rokovania s Airbusom o nákupe 50 vojenských vrtuľníkov Caracal za viac ako 3 miliardy eur. Podľa správy ministerstva pre rozvoj sa partneri nemohli dohodnúť ma obchode. Rokovania medzi nimi začala pred vyše rokom predchádzajúca poľská vláda. V novembri ju však po parlamentných voľbách nahradil kabinet národno-konzervatívnej strany Právo a spravodlivosť (PiS).

V nasledujúcom videu si môžete pozrieť akciu týchto vojenských vrtuľníkov v teréne:

Zdroj: (TASR); titulná fotografia: defencenews.com

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?