Koniec stresu z parkovania pri letiskách vďaka robotovi Stan

Stáva sa aj vám, že nestíhate let a pri pomyslení na to, že nemáte kde zaparkovať vám naskakuje husia koža, alebo máte za sebou dlhý únavný let cez pol zemegule a posledná vec, čo musíte urobiť, je hľadať vaše auto na obrovskom preplnenom parkovisku pri letisku? 

Ak ste sa našli v týchto vetách, je viac ako jasné, že robot Stan je pre vás záchranca.

Hovoríme o autonómnom parkovacom robotovi, ktorý sa postará o vaše auto v momente, keď prídete na letisko. Odovzdáte ho do jeho rúk a následne, keď sa vrátite späť domov, vám auto odovzdá zase robot Stan. Táto technologická novinka má za sebou niekoľko úspešných skúšok systému na nemeckých a francúzskych letiskách, vrátane Charles de Gaulle v Paríži. No plánované je i ďalšie testovanie – toto leto v  Gatwicku, jednom z najrušnejších letísk v Spojenom kráľovstve.

Parkovanie na letisku Gatwick.

Parkovanie na letisku Gatwick.

Robot Stan

Stan používa senzory na analýzu tvaru a veľkosti každého vozidla, ešte pred tým, ako ho opatrne zdvihne niekoľko centimetrov od zeme a dopraví ho na voľné parkovacie miesto.  O jeho zrodenie sa postarala francúzska firma Stanley Robotics v Paríži, ktorá vyvíja Stan od jeho uvedenia na trh v roku 2015.

Dokonca existuje špeciálna aplikácia pre smartfóny, ktorá vám umožňuje rezervovať miesto dopredu, keďže ako ukazuje vyššie uvedené video, vy budete musieť nechať vaše auto v určenej garáži, v ktorej robot Stan vykoná svoju robotu. Takisto je tu možnosť oznámiť asistentovi na kolesách čas vášho návratu, aby bolo vaše auto pripravené odísť ihneď, keď sa objavíte.

 „ My ho nazývame parkovacím robotom, no v skutočnosti robí viac než len zaparkovať auto pri letisku – je to stroj, ktorý autonómne detekuje vozidlo, skĺzne pod ním, jemne zdvihne jeho kolesá a presunie ho do skladovacieho priestoru,“ povedal Stéphane Evanno, spoluzakladateľ a COO Stanley Robotics.

Technológia pre letiská

Takisto jeho veľkou výhodou hlavne pre prevádzkovateľov letísk, prípadne iných zariadení, ktoré potrebujú viac parkovacích miest, je to, že technológia spoločnosti Stanley Robotics pomáha uvoľniť viac priestoru na parkovisku, pretože Stan dokáže zblížiť autá vďaka tomu, že nie je potrebné otvárať dvere. Pre uvedenie príkladu: V Gatwicku je 170 parkovacích miest, s ktorých urobí spomínaný robot Stan 270 parkovacích miest práve zásluhou priblíženia aut.


ZDROJ: digitaltrends.com

Autor: Monika Hornáková

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 1
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?