Johnson Controls prestáva pôsobiť v automobilovom priemysle

Vo firme Johnson Controls sa výroba automobilov dostáva na chvost záujmu. Kedysi jeden z najväčších dodávateľov automobilových súčiastok mení svoju podnikateľskú stratégiu a začína sa viac sústreďovať na výrobu klimatizácií a detektorov požiaru v spolupráci s firmou Tyco International.

Zlúčenie týchto dvoch koncernov bude mať za následok zmenu ich pôsobiska, ktorá bude odteraz v Írsku a bude predstavovať významný krok vpred, keďže minulý týždeň sa uzavrela dohoda medzi akcionármi oboch spoločností.

Pre Johnson Controls má výroba nízko-nákladových detektorov požiarov veľký význam, pretože nebudú tak citlivo vnímať zmeny na trhu. Obrovským prínosom bude ušetrená asi miliarda dolárov na výdavkoch. Rovnako prospešná bude aj spolupráca so spoločnosťou Tyco a zníženie daňovej sadzby. Toto zlúčenie však nebude také ružové, čo sa týka výroby autosúčiastok.

Po zastavení výroby autosúčiastok a spojení s firmou Tyco vznikne nová spoločnosť, ktorá bude niesť názov Adient. Spoločnosť síce bude mať nízke daňové zaťaženie, ale prejde na ňu aj istá časť dlhu Johnson Controls, čo v kombinácii s nestabilným vývojom predaja automobilov robí vyhliadky tejto spoločnosti neisté.

logo johnson controlsLen napríklad v USA sa podpriemerný predaj vozidiel v júli podpísal pod opodstatnené obavy, či predaj áut už nedosiahol vrchol. Na znížený dopyt kúpy nových vozidiel reagujú výrobcovia automobilov prudkým znižovaním cien, nehovoriac o tom, že vo Forde a v General Motors zaznelo stanovisko, že referendum o odchode Veľkej Británie z Európskej únie ich bude stáť stovky miliónov.

Ďalšou otázkou zostáva, či sa firma Adient bude schopná presadiť na trhu bez podpory Johson Controls. Podľa generálneho riaditeľa Matthewa Simonciniho z konkurenčnej spoločnosti Lear to nepôjde tak hladko, pretože ešte minulý mesiac Johnson Controls stanovil nereálne vysoké ceny za svoje služby, aby tak pokryl straty, ktoré vznikli pri nahromadených objednávkach. Berúc do úvahy, že Adient už teraz musí doháňať ročný výrobný plán spoločnosti Lear, táto stratégia asi neprinesie svoje ovocie.

Ponúkame k nahliadnutiu video-reportáž z Trenčianskej pobočky Johnson Controls:

Zdroj: industryweek.com; obrázky: clintonfoundation.org; securityinfowatch.com

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

[printfriendly]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?