Jaguar Land Rover bude vyrábať
nové modely Discovery aj na Slovensku

Nová Slovenská automobilka v číslach...

Britská automobilka Jaguar Land Rover bude vyrábať nový Land Rover Discovery v dvoch európskych závodoch – v Solihulle vo Veľkej Británii a v Nitre na Slovensku.

Ako dnes informovala, tento automobil bude hlavným produktom slovenskej fabriky, ktorá spustí výrobu v roku 2018.

Nová slovenská továreň s rozlohou 300.000 m2 predstavuje investíciu vo výške 1 miliardy GBP (1,17 miliardy eur) a zamestná 2800 ľudí. Závod bude mať ročnú výrobnú kapacitu 150.000 vozidiel a prvé autá zídu z výrobnej linky koncom roka 2018. S jeho výstavbou by po získaní povolení chcela automobilka začať koncom tohto leta.

Jaguar Landrover Discovery
Nitriansky závod Jaguar Land Rover má podľa rozhodnutia vlády SR z januára 2016 status významnej investície. Podnikateľský zámer sa bude realizovať na území Strategického parku Nitra, v katastrálnom území Dražovce a Lužianky, okres Nitra.

Memorandum o porozumení s britskou spoločnosťou podpísala slovenská vláda v auguste 2015. V decembri toho istého roka schválila automobilke poskytnutie štátnej pomoci vo forme dotácie na obstaraný dlhodobý hmotný a nehmotný majetok v maximálnej výške 130 miliónov eur.

Jaguar Landrover automobilyZdroj: (TASR); titulná fotografia: autocar.co.uk; fotografie v článku: autoblog.com; birminghampost.co.uk

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?