Izrael plánuje ukončiť predaj benzínových a dieselových áut do roku 2030

Izrael je ďalšia krajina, ktorá sa pridala ku zakázaniu predaja áut so spaľovacím motorom. Krajina však utiahla slučku užšie než väčšina iných krajín. Tamojšie Ministerstvo energií oznámilo, že autá a nákladiaky poháňané benzínom alebo dieselom nebudú od roku 2030 dostupné.

Krajina plánuje nahradiť autá so spaľovacím motorom s elektromobilmi a nákladiaky s pohonom na zemný plyn. Izrael má skvelú dotáciu a lepšie schopnosti spustiť tento plán, než iné krajiny. Rozlohou je to malá krajina, kde je väčšina osídlených oblastí hneď vedľa seba, čím minimalizuje množstvo potrebnej infraštruktúry.

Izraelský minister energií Yuval Steinitz povedal Reuters, že výzvou je vytvoriť dostatočné množstvo elektromobilov na vytvorenie ekonomickej dotácie pre podporu firiem okolo seba, ako sú nabíjacie stanice, servis a experti v batériách. Toto by malo prísť okolo roku 2025, kedy krajina očakáva, že bude mať na cestách 177-tisíc elektromobilov.

„Od roku 2030 zakážeme dovoz dieselových a benzínových vozidiel do Izraela. Nútime spoločnosti, aby priniesli do Izraelu elektromobily a ropné spoločnosti, aby prešli od benzínových staníc na elektrické nabíjacie stanice.“

Krajina plánuje znížiť dane na elektromobily na „takmer nulové“, pričom nedávno podporili inštaláciu 2000 nabíjacích staníc. Vláda stále potrebuje schváliť plán, čo sa má stať do konca roka.

zdroj fotografie: greencarreports.com.


zdroj: greencarreports.com, zdroj titulnej fotografie: greencarreports.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 6
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?