Investície Mercedes-Benz Vans do výroby doručovacích robotov

Ako pomôže zlepšiť komfort a rýchlosť zásielok tento systém od Mercedes-Benz?

V roku 2017 sa v Európe uskutoční prvá skúšobná prevádzka transportérov Mercedes-Benz a doručovacích robotov.

Prvý prototyp transportéru Sprinter slúžiaci ôsmim robotom ako mobilná nakladacia a prepravná centrála (koncepcia materskej lode: Mothership Concept) bol predstavený už v septembri 2016. Pozemné, autonómne jazdiace doručovacie roboty vyvíja novozaložený inovatívny podnik Starship Technologies. Divízia Mercedes-Benz Vans, ako vedúci investor, sa podieľa na investičnom balíku spoločnosti sumou 16,5 milióna eur (konvertibilný dlhopis).

„Robot dokáže vlastnými silami prekonať len krátke trasy a po každom doručení sa zatiaľ musí nanovo nabiť. Transportér slúži ako mobilný sklad, čím výrazne zvyšuje akčný rádius robotov a súčasne robí nákladnú stavbu a prevádzku decentralizovaného skladu tovaru nadbytočnou. V kombinácii týchto dvoch technológií vidíme príležitosť na to, aby sme našim zákazníkom, ktorí majú záujem o transportéry, umožnili celkom nové služby a obchodné modely. Zároveň zvyšujeme komfort doručovania zásielok koncovým spotrebiteľom,“ vysvetľuje Volker Mornhinweg, vedúci divízie Mercedes-Benz Vans.

Divízia Mercedes-Benz Vans koncernu Daimler globálne kompletne dodáva pre podnikanie transportéry či dodávky (Sprinter, Vito i Citan) a s nimi spojené služby. Súkromníkom tiež veľkopriestorové vozidlo Triedu V a obytné automobily Marco Polo. Koncom roku 2017 spustí sériovú výrobu prvého prémiového pick-upu: Triedy X. V rámci strategickej iniciatívy budúcnosti adVANce orientovanej na inovácie uspokojujúce nové, rýchlo sa meniace potreby zákazníkov, divízia investuje do roku 2020 celkovo približne 500 miliónov eur a tým podporí rozvoj digitalizácie, automatizácie a robotiky v transportéri, ako aj inovatívne ponuky mobility. Z výrobcu celosvetovo úspešných transportérov sa tak vypracovala na poskytovateľa komplexných systémových riešení.

Viac informácií o doručovacích robotoch Mercedes-Benz si môžete pozrieť v krákom videu v anglickom jazyku:

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie spravodajstvom Prepriemysel

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?