Industrie 4.0 nezostane len v Nemecku

Systém Industrie 4.0, alebo ak preferujte iný názov priemyselný internet, má zásadné dôsledky: mení obchodné modely a vedie k väčšej efektivite vo výrobných procesoch, ale prináša tiež nové výzvy napríklad v oblasti bezpečnosti, pracovnej kvalifikácie a nových regulačných rámcov pre podnikanie.

Základom pre zrod a motorom systému Industrie 4.0 je stratégie nemeckej vlády v oblasti high-tech. Priemyselný internet na druhej strane predstavuje prístup zdola nahor, ktorého hybnou silou je priemysel USA.

„Internet vecí zásadne zmení spôsob akým pracujeme a žijeme a príležitosti v oblasti zvyšovania produktivity, ktoré z neho vyplývajú sú pozoruhodné,“ hovorí Bruce Andrews z Ministerstva obchodu USA.

Internet vecí je globálny fenomén, nie lokálny. „Ide o to, že žijeme v globalizovanom svete – netýka sa iba USA a Nemecka. Všetci z veľkých hráčov sú medzinárodné spoločnosti, ktoré fungujú vo viacerých krajinách a majú zamestnancov na celom svete,“ hovorí Andrews.

Viac o Industrie 4.0 a Internete vecí sa dozviete už čoskoro, pripravujeme pre vás ďalšie články.

Zdroj: industryweek.com

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?