India chce zvýšiť predaj elektromobilov do roku 2023 na 25%

India ako jedna z najviac znečistených krajín na svete sa usiluje o významnú zmenu. S nápadom prišla spoločnosť Tata Power Co., ktorá chce v Indií založiť nabíjačky pre elektromobily práve v indickom hlavnom meste a chcú klásť väčší dôraz na kúpu čistých vozidiel.

Generálny riaditeľ Sanjay Kumar Banga od spoločnosti Tata Power Delhi Distribution Ltd., ktorá dodáva elektrickú energiu 1,64 miliónom obyvateľov v Dillí, žiada o pozemky na vybudovanie infraštruktúry na vytvorenie nabíjacích staníc pre elektromobily. „Navyše zavedením elektrických staníc a následným odberom elektrickej energie by bolo pre nás ideálne aj z hľadiska toho, že máme prebytok tejto energie, s ktorým má mesto Dillí problém. Pomohlo by to zvýšiť dopyt po energií a takisto zvýšiť výnosy,“ dodal Banga.

Hlavné mesto Indie bolo jedenástym najviac znečisteným mestom na svete v rebríčku Svetovej zdravotníckej organizácie v roku 2016. Aj tento fakt priviedol spoločnosť ku snahe zvýšiť predaj elektromobilov v krajine.

elektromobily

elektromobily

V prípade zavedenia by spoločnosť ponúkala lacnejšie nabíjanie mimo špičky. Táto cena by predstavovala 0,30 rupií za kilometer pre elektro vozidlá v porovnaní s 5 rupiami pre autá poháňané fosílnymi palivami.

Indická federálna vláda sa usiluje stanoviť jasné politické ciele avšak väčšina z 29 štátov v Indií nemá politiku na podporu používania elektromobilov a najväčšou prekážkou je, že má nedostatok infraštruktúry spoplatňovania.  Na rozdiel od miestnej vlády v Dillí, ktorá sa veľmi usiluje zlepšiť kvalitu ovzdušia znížením emisií z dopravy tak, že si stanovila cieľ. Do roku 2023 musí byť  25%  z predaných aut elektromobily.

Spoločnosť Tata Power samostatne podpísala minulý rok zmluvu s maloobchodníkom ropy, Hindustan PPetroleum Corp., o založení nabíjacích staníc v predajniach HPCL a aj iných miestach po celej Indii. Štátne NTPC a Bharat Heavy Electricals Ltd. tiež oznámili plán na zriadenie spomínaných elektro staníc.


Zdroje: renewableenergyworld.com 

Fotografie v článku: pexels.com

Autor: Monika

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 2
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?