Impozantná testovacia trať bude hotová v roku 2020

Nové pre testovacie centrum spoločnosti Nokian Tyres v Španielsku bude umožňovať celoročné testovanie letných, celoročných a zimných pneumatík. Testovacia trať bude otvorená v roku 2020, celková investícia je odhadovaná na 60 miliónov eur.

Tam, kde kedysi stáli početné zažltnutá políčka, sa teraz ponúka impozantný pohľad na rozličné trate, ktoré pomaly nadobúdajú svoju podobu. Asi najpôsobivejšia je oválna testovacia trať s klopenými zákrutami.

Viac ako 7 kilometrová oválna trať pomaly začína dostávať svoj tvar a tím z Nemecka, ktorý sa špecializuje na stavbu klopených zákrut oválnych tratí v súčasnosti pracuje na topografií a vrchných vrstvách zatáček.

Centrum o rozlohe 300 hektárov sa nachádza v Santa Cruz de la Zarza, v malom meste približne jednu hodinu jazdy na juh od hlavného španielskeho mesta Madridu.

Hlavný dôraz je kladený na letné, celoročné a pneumatiky s vysokorýchlostnými indexami, po ktorých je na rastových trhoch strednej Európy a Severnej Ameriky, kde spoločnosť čoskoro otvorí novú továreň, obzvlášť vysoký dopyt. Ďalšou oblasťou záujmu testovacieho centra je rozvoj celoročné bezpečnosti každého produktu.

Väčšina prípravných prác pre viac ako 10 testovacích tratí nového testovacieho centra je už hotová: hornej vrstvy zeminy boli odstránené a stroje začali pripravovať priestor pre trate. Ďalšou fázou je dôkladné prevedenie pozemných stavebných prác pre vrstvy asfaltu, ktoré budú u väčšiny tratí dokončené v roku 2020.

V najpokročilejším štádiu sú stavebné práce na oválne testovacie trate: násyp južnej zákruty a zemné práce sú už hotové. Na rad prichádza jemné profilovanie a kladenie prvých vrstiev pod asfalt. Akonáhle bude oválna trať dokončená, umožní testovať pneumatiky pri rýchlosti až do 300 km / h.

Jednou z vývojových oblastí záujmu spoločnosti Nokian Tyres je rastlina guayule, potenciálny surovina pre výrobu pneumatík. Nokian Tyres sa podieľa na jej pestovaní a výskumu v spolupráci s miestnymi univerzitami a partnermi, pretože táto rastlina predstavuje možný zdroj vysoko kvalitného prírodného kaučuku. Plantáž vedú miestni farmári.

Spoločnosť tiež zachovala 25 hektárov pôdy pre ochranu voľne žijúcich živočíchov. Zároveň vystavala hniezdo pre jastraby a sovy a vybudovala vodné prvky pre vtáky, ktorí budú počas ďalších 3 rokov skúmaní. Na mieste budú tiež vysadené duby a ďalšie stromy.


Tlačová správa spoločnosti Nokian pre redakciu Prepriemysel.sk

[TheChamp-Sharing]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?