Google a Alphabet

Alphabet, nová korporátna štruktúra mení viaceré z divízií spoločnosti (vrátane Google vyhľadávača) na pobočky. Príchod spoločnosti Alphabet je v skutočnosti monumentálny krok. Google je jedna z najambicióznejších spoločností na svete.

43 ročný Page a 42 ročný Brin sa stretli v roku 1995 na úvodnej inštruktáži na Stanfordskej univerzite, kde obaja študovali informatiku v magisterskom programe. Narodili sa však v úplne odlišných prostrediach.

Page ako aj Brin prisudzujú svoj obrovský úspech vzdelaniu, ale možno nie v takom zmysle slova, ako by ste očakávali. Obaja zhodne tvrdia, že kľúčovým bolo vzdelávanie na škole Montessori, ktorá sa opiera o metódu zdôrazňujúcu alternatívne učenie bez skúšok a známkovania.

Dnes sa Alphabet zaoberá rôznymi projektmi, od kontaktných šošoviek vybavených počítačovými čipmi, ktoré merajú hladinu glukózy v slzách po balóny, ktoré lietajú v stratosfére a vysielajú Wi-Fi signál do vzdialených oblastí. Ľudia často prirovnávajú Google k jeho rivalovi, spoločnosti Apple, ale keď idete hlbšie, uvidíte, že sa líšia. Spoločnosť Apple sa zameriava na kľúčovú líniu spotrebiteľských zariadení iPhone, iPad a Mac. Jej nedávno zosnulý spoluzakladateľ Steve Jobs kedysi vyslovene kritizoval Google, že robí toho príliš veľa.

Pre ľudí, ktorí poznajú Pagea a Brina nebolo vytvorenie konglomerátu Alphabet ničím prekvapujúcim. Väčšina ľudí, s ktorými sa robil rozhovor o tomto príbehu použila na jeho opísanie rovnaké slovo: neodvratné.

Larry mal takúto víziu už od samého začiatku. Nikdy to nemal byť iba vyhľadávač. To mal byť iba začiatok.

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?