Elektromobily projektu up! city majú v Bratislave úspech

Za dva roky fungovania unikátneho projektu up! city v centre Bratislavy najazdili zákazníci na elektrický pohon viac ako 340-tisíc kilometrov. Vďaka využívaniu elektrických áut šetrili životné prostredie a zároveň prispeli na revitalizáciu námestia pred Starou tržnicou.  

Za mestským projektom up! city stoja spoločnosť Volkswagen Slovakia (VW SK) a Aliancia Stará Tržnica (AST) spolu s partnermi Mestom Bratislava a ZSE. „Zákazníci oceňujú najmä jazdné vlastnosti, rýchlosť nabíjania a čistotu vozidiel,“ uviedla Lucia Kovarovič Makayová, hovorkyňa VW SK.

Ako ďalej doplnila, tohtoročnou novinkou v rámci projektu up! city je prvá pojazdná kaviareň v elektromobile s názvom coffee up!, na ktorú môžete natrafiť v rámci rôznych podujatí v centre hlavného mesta.

V rámci projektu up! city je v centre hlavného mesta k dispozícii 9 elektrických vozidiel a spolu vyše 30 bicyklov vrátane cargo, elektrických a detských. Pri vozidlách tvoria až 90 % zákazníkov domáci.

up! city

up! city

Zákazníci ho využívajú cez týždeň najmä na pracovné účely a cez víkend na výlety s rodinou a priateľmi. Na výhodnejší prenájom majú nárok členovia klubu up! city.

„Vo všeobecnosti sa však viacerí členovia klubu zhodujú, že príležitostný prenájom elektrického vozidla z up! city je pre nich výhodnejší, ako mať vlastné vozidlo. Nevznikajú im totiž náklady na pohonné hmoty, poistenie, servis, ani si nemusia robiť starosti s parkovaním,“ vysvetlila Kovarovič Makayová.

Projekt up! city je neziskovou aktivitou viacerých partnerov, pričom celý výťažok z prenájmu vozidiel a bicyklov slúži na revitalizáciu námestia pred Starou tržnicou. Partnersky podporuje viaceré dobročinné aktivity a kultúrne podujatia ako Deň narcisov, darovanie krvi, Vianočný taxík, Misia (osobnosti kuriérmi), Noc múzeí a galérií, Febiofest a ďalšie.

„Vďaka projektu up! city sme v lete 2018 v kooperácii s Mestom Bratislava renovovali námestie pred Starou tržnicou, ktoré dovtedy doslova zívalo prázdnotou. Tento zanedbaný verejný priestor sme zveľadili inštaláciou nového sedenia, úpravou stromov a krov, ako aj inštaláciou dodatočného osvetlenia,“ uviedol Gábor Bindics, predseda občianskeho združenia AST.

Ako funguje up! city

Otváracie hodiny prevádzkovej kancelárie up! city v budove Starej tržnice na Námestí SNP v Bratislave sú od 10:00 do 18:00 hod. Tu si môžu záujemcovia požičať a vrátiť vozidlo či bicykel a dostanú všetky praktické informácie k zapožičaniu dopravného prostriedku. Zároveň sa priamo na námestí nachádza aj nabíjacia stanica.


Zdroje: Tlačová správa Volkswagen Slovakia

Viac informácií o projekte nájdete na www.upcity.sk a na www.facebook.com/upcitysk/.

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?