Ekologickejšie pohonné hmoty

Úrad pre Ochranu životného prostredia v USA (EPA), zvýšil požiadavky na používanie všetkých typov biopalív v rámci programu pre obnoviteľné zdroje paliva. Celkový objem obnoviteľných zdrojov palív narastie takmer o 700 miliónov galónov (2650 miliónov litrov) medzi rokmi 2016-2017.

Pokročilé obnoviteľné zdroje paliva, ktoré znižujú životný cyklus uhlíku v emisiách minimálne o 50%, narastú takmer o 400 miliónov galónov (1515 miliónov litrov) medzi rokmi 2016-2017. Podobne biodiesiel z biomasy, ktorý znižuje životný cyklus uhlíku v emisiách minimálne o 50%, porastie medziročne o 100 miliónov galónov (379 miliónov litrov).

„Program pre obnoviteľné zdroje paliva v USA je veľmi úspešný a doposiaľ priviedol USA na najvyššiu svetovú priečku vo využívaní týchto palív.“ povedala Janet McCape, hovorkyňa pre EPA. „Kongres v tomto programe vidí možnosť na neustály rast použitia týchto palív čo by mohlo viesť až k úplnej nezávislosti od dovozu ropy.“

Ďalšie očakávané nárasty v použití biopalív: Bežné obnoviteľné zdroje paliva, ktoré znižujú životný cyklus uhlíku v emisiách minimálne o 20%, narastú medziročne o takmer 400 miliónov galónov (1515 miliónov litrov). Biopalivo z celulózy, ktoré (1515 miliónov litrov) znižuje životný cyklus uhlíku v emisiách minimálne o 60%, porastie medziročne o 82 miliónov galónov (310 miliónov litrov) alebo 35%.

Úrad pre Ochranu životného prostredia v USA naozaj tlačí na to, aby Američania využívali ekologickejšie palivo vo vyšších objemov. Toto pomôže spomaliť skleníkový efekt vznikajúci aj z vysokých emisií pri spaľovaní fosílnych palív.

EPA úzko spolupracuje s Kongresom v USA a súčasne s Ministerstvom poľnohospodárstva a Ministerstvom energie, aby dosiahli spoločné ciele, ktoré prinesú USA úplnú nezávislosť spotreby pohonných hmôt s priaznivým vplyvom na životné prostredie.

Zdroj: thomasnet.com

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?