Continental PremiumContact 6 dominuje vďaka svojim vlastnostiam

Pneumatika Continental PremiumContact 6 stále obsadzuje popredné priečky v testoch letných plášťov auto-moto časopisov naprieč Európou. Potvrdzuje tak svoju povesť bezpečnej, komfortnej a ekologickej voľby pre letné obutie vozidla.

Prvé priečky vo viacerých testoch letných pneumatík

Nemecký magazín Gute Fahrt ju v Teste letných pneumatík 2019 označil za veľmi dobrú v 9 z 10 testovaných kritérií a obsadila prvú priečku. Test vyzdvihol vyrovnané vlastnosti, nízku hlučnosť, komfort a dobrý valivý odpor. Testovaný bol rozmer 225/40 R18 Y, testovacie vozidlo VW Golf.

Najvyššiu pečať si pneumatika PremiumContact 6 odniesla aj z testu poľského magazínu Motor. Ten ju vyznamenal najmä za najlepší handling na mokrom aj suchom povrchu a najlepší komfort.

Ruský časopis Autoreview pridelil pneumatike prvenstvo hlavne za už spomínaný dobrý handling na mokrom povrchu, najlepší výkon na mokrom aj suchom povrchu ako i za dobrú odolnosť voči aquaplaningu.

Plášte obstáli na výbornú aj v teste švédskeho časopisu Vi Bilägare, ktorý okrem už spomínaných faktorov, pozitívne ohodnotil jednoduchú ovládateľnosť, teda pokojné reakcie pneumatiky na pokyny vodiča.

continental premiumcontact 6

Pneumatiku otestovali aj bežní vodiči

Pre potvrdenie výsledkov zlepšenia životnosti zorganizovala spoločnosť Continental aj niekoľko mesačné testovanie letných pneumatík PremiumContact 6 tými najpovolanejšími – bežnými vodičmi. Do testu sa zapojilo 10 vodičov zo Slovenska a Česka, každý z nich musel počas letnej sezóny najazdiť minimálne 15 000 kilometrov. V priemere testovací jazdci najazdili 28 142 km.

Odhad životnosti prednej pneumatiky bol 42 359 km a zadnej pneumatiky až 97 803 km. Tieto čísla sú iba orientačné, keďže merania prebehli na relatívne malej vzorke, no napriek tomu znel záverečný verdikt jasne: pneumatiky PremiumContact 6 na slovenských a českých cestách obstáli. Testovací jazdci oceňovali predovšetkým vysoký kilometrový výkon, teda životnosť pneumatík. Pozitívne sa vyjadrili tiež k nízkej hlučnosti a skvelému handlingu.

„Vďaka získaným hodnotám sme sa uistili, že tento model prevýšil svojho predchodcu Conti PremiumContact 5 a Conti SportContact 5,“ hovorí Aleš Langer, z oddelenia Zákazníckho servisu Continental Barum s.r.o.

Výsledok projektu Testovací jazdci si môžete pozrieť aj prostredníctvom videa tu.

PremiumContact 6

Pneumatika PremiumContact 6 prišla na trh ako vylepšené pokračovanie v rámci obľúbenej línie PremiumContact značky Continental. Vývojári sa pri nej zamerali obzvlášť na bezpečnosť, optimalizovaný handling a vysokú kvalitu jazdy.

„Pneumatika kombinuje maximálnu bezpečnosť s vysokým komfortom, dobrými ekologickými vlastnosťami a presnou reakciou riadenia. Výsledkom je zvýšenie jazdných výkonov o 15 percent a zníženie valivého odporu o päť percent, bez zhoršenia bezpečnosti,“ uvádza Juraj Ižvolt riaditeľ divízie marketing Barum Continental s.r.o


Tlačová správa AMI Communications Slovakia

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?