Podarila sa operácia použitím implantátu z 3D tlačiarne

Doba pokročila a dnes už poznáme mnohé výdobytky modernej techniky, ktoré nám napomáhajú pri najbežnejších domácich povinnostiach. Napríklad robot na miesenie cesta či vysávanie podlahy. Tieto práce sú dnes pre nás hračkou. No ide si ľudskú prácu zjednodušiť ešte viac? Áno s Ugom od Mira Robotics.

Zostrojenie takéhoto robota je zložitý proces. Robot by mal zvládnuť náročné manipulačné procesy. Hlavne keď máme víziu a všetko sa obklopuje v pološtruktúrovanom, neoptimalizovanom prostredí. Ani to nezastavilo vývojárov pri konštrukcii Uga, ktorý vám pomôže s vašou bielizňou. Jeho spustenie je veľmi jednoduché a praktické a to len pomocou diaľkového ovládania mobilného manipulátora vo vašom dome. To prinieslo nový štart pre japonskú firmu Mira Robotics, ktorá ponúkne spotrebiteľom robota na domácu prácu. Ale len pre tých ktorý si budú môcť Uga prenajať.

Ugo Ugo

Robot sám má pôsobivý dosah a jeho trup sa môže pohybovať od 1,1 do 1,8 metra. Každé rameno sa môže zdvihnúť medzi 1 a 1,5 kg , čo je výrazne viac ako hmotnosť vlhkého uteráku (asi 800 gramov), čo je najťažšia vec, ktorú robot pravdepodobne bude musieť zdvihnúť. Má tri kamery, mikrofón a reproduktor a Wi-Fi a LTE konektivitu. Po prvýkrát môžete vidieť operátora pomocou ovládača pohybu, aby si uchopil uterák zo sušičky. Pre človeka je to triviálne vystúpenie, ale robot, ktorý to urobí autonómne, bude rýchlo vyčerpaný.

Podnikateľský zámer spoločnosti Mira s robotom Ugom spočíva v tom, že si prenajmete nehnuteľnosť. Cena sa pohybuje niekde medzi 180 a 225 dolárov mesačne, s očakávaním, že budete chcieť robiť domácu prácu niekoľko hodín týždenne. Vy požadujete, aby robot dokončil úlohu a „profesionálny operátor“ sa k robotovi pripojí Splní si prácu  a odpojí sa po jej dokončení. Mira hovorí, že získate určité výhody tým, že máte niekoho vo vašom dome kto urobí potrebnú prácu pre vás, bez toho, aby ste museli vlastne mať niekoho vo vašom dome.

Hoci táto služba sa momentálne vyskytuje len v Japonsku, poukazuje to na evolúciu. Čoskoro už ani u nás nebudú potrebné práce cudzích ľudí v našich domoch, pretože to spravia roboty. Je však táto zmena správna?


Zdroj: spectrum.ieee.org

Autor: Simona Parížeková++++

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?