Dnešné slávnostné otvorenie výrobnej haly
bolo za účasti najvyššieho vedenia koncernu Continental

Dnešné slávnostné otvorenie výrobnej haly bolo za účasti najvyššieho vedenia koncernu Continental.

Výrobná hala CVT2 v areály spoločnosti Continental Barum bola dnes slávnostne otvorená.
• Celkové plánované investície na realizáciu projektu OT TBR Brownfield a CST Expansion sú 164,8 mil. €.
• Pri otváracom ceremoniáli boli prítomní aj zástupci najvyššieho vedenia koncernu Continental za Business Unit CVT a stávajúci primátor Zlínského kraja Stanislav Mišák predniesol svoju reč, ktorá sa týkala predovšetkým investícií v otrokovickom podniku.

Otrokovice, 11. Októbra 2016 – Dnešný dátum sa zapíše ako významný deň pre výrobu nákladných a autobusových plášťov pre výrobcov pneumatík Continental Barum so sídlom v Otrokoviciach. Výrobná hala prešla od roku 2013 výraznou rekonštrukciou, rozšírením a inštaláciou nových výrobných technológií, ktoré zodpovedajú modernej priemyselnej výrobe.

Continental Barum výroba pneumatík

Continental Barum výroba pneumatík

Už v roku 2014 bol nalisovaný prvý kus pri skúške vulkanizačných lisov a rok neskôr potom prvý sériovo vyrobený plášť. Nábeh nových technológií prebiehal teda postupne až do dnešnej finálnej podoby. Konfekcia a lisovňa vyrába nonstop v štyroch zmenách. Polotovary sú produkované tak, aby pokryli požiadavky nasledujúceho výrobného kroku. Momentálne je pre rok 2016 plánované v novej výrobnej hale využitie kapacít až na 70%. Kapacita výroby plášťov z kategórie CVT by tak mala narásť až na takmer 1,6 milióna plášťov za rok.

Do realizácie projektu Brownfield Otrokovice bola investovaná čiastka 164,8 miliónov eur. Spoločnosť teraz postupne zvyšuje produkciu plášťov v segmente CVT – čo sú nákladné, ťažké nákladné a autobusové plášte. Celkovo získalo prácu na hale 130 nových zamestnancov.

Minulý rok Continental Barum vyrobil okrem 21,1 miliónov kusov osobných plášťov aj 919 000 kusov nákladných plášťov a 119 000 plášťov industriálnych. Vo výrobe nákladných plášťov bude tento rok prekonaný jeden milión vyrobených kusov. V porovnaní s rokom 2005 teraz výroba narástla takmer trojnásobne. Dnešný sortiment 22,5“ plášťov sa stáva dominantným v štruktúre nákladných plášťov a bude tvoriť okolo 40% z celkového objemu výroby.

Libor Láznička, konateľ spoločnosti Continental Barum s.r.o., vo svojom prejave privítal prítomných hostí a pripomenul dôvod slávnostného stretnutia, ale tiež prirovnal vyrobené plášte k dĺžke možnej trasy: „Ak by sme 700 000 plášťov, ktoré tu vyrobíme, postavili k sebe a vytvorili radu, táto línia by bola dlhá 210 kilometrov.

Dnešný slávnostný otvárajúci ceremoniál prebehol za účasti pozvaných hostí, medzi nimi riaditelia a konatelia dodávateľských a partnerských spoločností, zástupcovia regionálnych štatutárnych orgánov a novinárov. Z vedenia kraja na slávnostné otváranie prišiel primátor Zlínskeho kraja Stanislav Mišák, ktorý pánovi Lazníčkovi udelil najvyššie ocenenie, ktoré môže udeliť, a to záslužné vyznamenanie 2. Stupňa ako výraz uznania a poďakovania za dlhodobý prínos pre Zlínsky kraj. Pri tejto významnej príležitosti taktiež primátor Mišák udelil spoločnosti Continental Barum s.r.o. pa-mätnú medailu za dlhodobý prínos pre rozvoj Zlínskeho kraja.

Z vedenia divízie pneumatík (Tires) koncernu Continental sa slávnostného otvárania zúčastnili Dr. Andreas Esser (Executive Vice President), Constantin Batch (Vice President Region Truck Tires EMEA), Thierry Wipff (Head of Manufacturing CVT) a mnoho ďalších, ktorí boli súčasťou projekto-vého tímu.

Najvyšší zástupca koncernu Continental dr. Andreas Esser sa vo svojej reči predovšetkým venoval zdvojeniu výrobných kapacít nákladných plášťov vďaka spusteniu novej haly. Hlavný dôraz pri výrobe týchto plášťov sa kladie na kvalitu. Dr. Esser tiež neskôr pripomenul: „Výrobný závod v Otrokoviciach vyhral už trikrát v celokoncernovom hodnotení kvality a získal ocenenie za kvalitu CVT plášťov. Pre európsky trh sú spoločnosť a jej produkty nenahraditeľné.“

Constantin Batsch zmienil tradíciu značky Barum nie len na našom trhu a jej dôležitosť v rámci portfólia všetkých produktov Continental. Označil ju za strategickú značku a pripomenul, že minulý rok bola predstavená nová rada nákladných plášťov z výrobnej rady Barum.
Pravidelným návštevníkom závodu v Otrokoviciach je Thierry Wipff, ktorý minimálne štyrikrát do roka „pneumatikárňu“ navštívi a pozná sa so všetkými členmi projektového tímu, a preto bolo jeho poďakovanie veľmi osobné.

Po prejavoch už mohlo dôjsť k slávnostnému otvoreniu a prestrihnutiu pásky a celá výprava hostí a pracovníkov tohto závodu uvidela nové výrobné priestory a hlavné technologické linky. Prekvapením pre hostí bol tiež ťahač „obutý“ v pneumatikách 315/80 R22,5, ktoré sa v minulom týždni vyrobili práve v hale CVT2. Záver výrobnej exkurzie bol ukončený občerstvením a krátkym kultúrnym programom.

Continental Barum otvorenie novej haly

Continental Barum otvorenie novej haly

Spoločnosť Continental vyvíja inteligentné technológie pre mobilitu ľudí a tovaru. Ako spoľahlivý partner ponúka tento medzinárodný dodávateľ automobilového priemyslu, výrobca pneumatík a priemyslový partner udržateľné, bezpečné, pohodlné, individuálne a cenovo dostupné riešenia.

V roku 2015 dosiahol tento koncern so svojimi piatimi divíziami Chassis & Safety, Interior, Power-train, Tires a ContiTech obratu obrat približne 39,2 miliardy eur a v súčasnej dobe zamestnáva viac ako 215 000 ľudí v 55 krajinách sveta.

Slovenskú republiku zastupujú výrobné závody Púchov, Zvolen a Dolné Vestenice.

Continental AG je v Českej republike zastúpený výrobnými a predajnými jednotkami v Adršpachu, Brandýsom nad Labem, Frenštátě pod Radhoštěm, Jičíně, Otrokoviciach, Ostrave a Trutnove.

Celkovo v Česku a na Slovensku koncern Continental AG zamestnáva 19 000 ľudí.

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti Continental AG s právami na uverejnenie v internetovom časopise prepriemysel.sk. Preklad do slovenského jazyka vytvoril prepriemysel.sk.

[simppleboxshortcode]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?