Ďalší míľnik pre tím Mercedes-Benz EQ Formuly E

Pretekársky debut tímu Mercedes-Benz EQ Formuly E sa blíži. V uplynulých týždňoch tím absolvoval ďalší míľnik na ceste k prvému nasadeniu na pretekárskej trati v rámci šiestej sezóny ABB FIA Formuly E. Od minulej stredy do piatku absolvovali Stoffel Vandoorne a Edoardo Mortara v talianskom Varane prvý výjazd v novom vozidle Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01.

Edoardo Mortara štartoval v uplynulých dvoch rokoch v rámci motoristického športu Mercedes-AMG v DTM a je naďalej spojený s tímom. V rámci testovacích jázd vo Varane zastúpil Garyho Paffetta pilot výrobcu Venturi, ktorý bol v nasadení v rámci súťaže Intercontinental GT Challenge v meste Laguna Seca.

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01

Prvý deň boli na programe cvičné jazdy nového vozidla, v priebehu ktorých musel tím podľa predpisov najazdiť maximálne 50 kilometrov, aby sa skontrolovali systémy. Počas prvých testovacích dní nové vozidlo celkovo absolvovalo 527 km. Cieľom bolo zhromaždiť čo najviac informácií a údajov o prvej verzii hnacieho ústrojenstva a zvyšného náhonu.

„Keď sa nové pretekárske vozidlo prvýkrát preberie k životu a vyjde na pretekársku trať, je to vždy mimoriadny okamih, povedal šéf motoristického športu Mercedes-Benz Toto Wolff. „Nedosiahli sme len dôležitý míľnik pre náš ešte mladý tím, položili sme aj pevný základ pre ďalší vývoj. Do nášho pretekárskeho debutu na začiatku sezóny koncom tohto roka však pred sebou máme ešte veľa práce.“

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01

Mercedes-Benz EQ Silver Arrow 01

„Prvé testovacie dni vo Varane boli veľmi dôležitým krokom vo vývoji nášho tímu. Pritom sa zišli odborníci z našich prevádzok v Affalterbachu, Brackley, Brixworthe a Stuttgarte, ktorí po úspešnej práci ako členovia tímu opäť odišli – bola to hodina vzniku tímu Mercedes-Benz EQ Formuly E.“ povedal Ian James, výkonný riaditeľ spoločnosti Mercedes-Benz Formula E Ltd.


Zdroje: Tlačová správa Daimler

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?