Daimler si vybral Ricoh 3D technológiu
s cieľom inovácie aditívnej výroby

Prečo si koncern Daimler vybral práve toto riešenie pre aditívnu výrobu?

Jeden z popredných svetových výrobcov automobilov sa stal najnovším užívateľom Ricoh 3D tlačovej technológie, určenej pre aditívnu výrobu (AM).

Spoločnosť Daimler, známa využívaním inovatívnych 3D tlačových riešení, zvolila RICOH AM S5500P – high-end špičkové polymérové spekacie výrobné zariadenie, aby podporila a urýchlila tvorbu prototypov pomocou inovatívnych pokročilých materiálov.

Zariadenie Ricoh ponúka unikátnu flexibilitu prostredníctvom celého radu inovatívnych materiálov SLS®, vrátane vysoko kvalitného polypropylénu (PP) a PA6GB. Tieto materiály majú strategický význam pre výrobcov predovšetkým v automobilovom priemysle. 3D tlače s využitím PP a PA6GB materiálov umožňujú spoločnosti Daimler vyrábať diely prototypov podľa potreby (on demand) a zároveň podporujú schopnosť vyvíjať nové aplikácie.

High-end - špičková technológia aditívnej výroby: RICOH AM S5500P

High-end – špičková technológia aditívnej výroby: RICOH AM S5500P

Okrem inštalácie a odborného zaškolenia spoločnosť Ricoh úzko spolupracuje s inžiniermi spoločnosti Daimler za účelom neustáleho vývoja a nastavenia vysokých štandardov v zavádzaní inovácií.

RICOH AM S5500P v kocke:
• aktívny objem 550 x 550 x 500 mm
• vyspelá teplotná regulácia (zariadenie je schopné udržiavať malé teplotné gradienty, čo umožňuje tlač materiálov PP a PA6)
• osem infračervených lámp a vyhrievanie tlačovej komory zo všetkých šiestich strán (udržovanie teplotných gradientov na minime)
• duálna distribúcia prášku
• vysoko spoľahlivá technológia (navrhnutá pre priemyselnú výrobu)

Greg Plowman, vedúci oblasti aditívnej výroby spoločnosti Ricoh Europe, oznámil: „Inovátori AM segmentu oprávnene požadujú najvyššiu kvalitu tlače materiálov PP a PA6GB. RICOH AM S5500P umožňuje spoločnosti Daimler rozšíriť ich pôsobivú škálu aplikácií 3D tlače a zároveň zaistiť, aby boli diely prototypov vytlačené podľa potreby na podporu vývoja produktov. Táto dohoda vytvára ďalší medzník v odvetví AM a demonštruje ambície, ktoré možno realizovať prostredníctvom spoločného záväzku k inováciám.“

Ak chcete získať viac informácií, navštívte www.ricoh-europe.com/products/3D-printers.

O spoločnosti Ricoh

Ricoh je globálna technologická spoločnosť, ktorá už viac ako 80 rokov mení ľuďom spôsob práce. V súlade s firemným mottom – imagine. change. – dáva Ricoh spoločnostiam i jednotlivcom prostredníctvom svojich služieb a technológií nástroje, ktoré sú inšpiráciou pre inovácie, podporujú udržateľnosť a podnecujú obchodný rast. Medzi tieto nástroje patria systémy pre správu dokumentov, služby IT, riešenia pre produkčnú tlač, vizuálne komunikačné systémy, digitálne fotoaparáty a priemyslové systémy.

Sídlo spoločnosti je v Tokiu a skupina RICOH pôsobí približne v 200 krajinách a regiónoch. Vo fiškálnom roku, ktorý skončil 31. 3. 2016, vykázala skupina Ricoh celosvetové tržby dosahujúce 2,209 miliardy jenov (asi 19,6 miliardy USD).

www.ricoh.sk

Zdroj: Tlačová správa spoločnosti RICOH Slovakia s.r.o s právami vyhradenými na uverejnenie v médiách aj sociálnych sieťach.

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 5
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?