Daimler má ambíciu byť priekopníkom v elektromobilite

Daimler rozbehol, len dva roky po vynáleze automobilu, ako prvý výrobca svoje aktivity v USA. Spoločnosť Daimler je tak už 130 rokov súčasťou amerického hospodárstva, vytvára a zabezpečuje pracovné miesta (aktuálne v 23 prevádzkach približne 26-tisíc priamo a odhadom ďalších 150-tisíc nepriamo) či podporuje nové technológie – v čom chce pokračovať aj do budúcna. „Tak ako automobilka Mercedes pomohla dostať náš štát na čelo výroby vozidiel, Alabama pomôže dostať Mercedes na čelo elektrickej mobility,“ vyhlásila guvernérka Alabamy Kay Iveyová.

Závod Mercedes-Benz (Mercedes-Benz U.S. International – MBUSI) v meste Tuscaloose (amerického štátu Alabama), určený pre celosvetovú výrobu SUV vozidiel GLE, GLS a GLE kupé (i Triedy C pre tuzemsko), spustil v októbri sériovú výrobu nového GLE s hydropneumatickým aktívnym podvozkom na základe technológie elektrického rozvodu s napätím 48 voltov a ako jeden zo šiestich na celom svete má vyrábať modely EQ.

Mercedes má ambíciu byť priekopníkom v elektromobilite

Pokladanie základného kameňa nového závodu na výrobu akumulátorov v blízkosti závodu Mercedes-Benz v Tuscaloosa (Mercedes-Benz U.S. International – MBUSI/Alabama) (zprava doľava): Markus Schäfer, člen predstavenstva divízie Mercedes-Benz Cars, zodpovedný za riadenie výroby a zásobovacieho reťazca, Kay Ivey, guvernérka štátu Alabama, a Jason Hoff, prezident a generálny riaditeľ MBUSI

MBUSI zároveň začal v 11 km vzdialenom Woodstocku (kde v roku 2019 spustí tiež nové logistické centrum) výstavbu ďalšieho z globálnych závodov na výrobu akumulátorov (pribudne k doterajším v Kamenzi, Stuttgart-Untertürkheime, Sindelfingene, Pekingu a Bangkoku) pre budúce elektrické vozidlá SUV produktovej a technologickej značky EQ.

Závod Mercedes-Benz v Tuscaloose orientovaný na vývoz je prevádzka na špičkovej technickej úrovni s úspešnou históriou a sľubnou budúcnosťou pre našu značku v USA. Chceme byť priekopníkmi vývoja elektrickej mobility a sme výborne pripravení na splnenie tejto misie.“ Uviedol pri položení základného kameňa nového závodu Markus Schäfer, člen predstavenstva divízie Mercedes-Benz Cars a zároveň pripomenul: „Pred rokom sme oznámili investíciu miliardy amerických dolárov v Tuscaloose, ktorá zväčša potečie do výroby elektrických vozidiel SUV a výstavby závodu na výrobu akumulátorov.“

Mercedes má ambíciu byť priekopníkom v elektromobilite

Markus Schäfer, člen predstavenstva divízie Mercedes-Benz Cars, zodpovedný za riadenie výroby a zásobovacieho reťazca.

Približne 3,7-tisíca kmeňových zamestnancov závodu Mercedes-Benz v Tuscaloose a viac ako 10-tisíc pracovníkov u subdodávateľov vlani zabezpečilo produkciu vyše 300-tisíc vozidiel aktuálnych konštrukčných radov. Počas 20-ročnej histórie závodu sa na prípravu výroby nových modelov SUV doposiaľ preinvestovalo viac ako šesť miliárd dolárov.


Tlačová správa spoločnosti Mercedes-Benz pre redakciu PrePriemysel.sk

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 5
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?