Daimler a Geely Holding zakladajú globálny podnik

Zhejiang Geely Holding Group (Geely Holding) a Daimler AG (Daimler) oznámili založenie spoločného globálneho podniku, v ktorom bude každá spoločnosť vlastniť rovnaký 50 percentný podiel. Cieľom je ďalší rozvoj značky smart, priekopníka mestskej mobility, ako lídra v segmente elektromobilov.

Na základe dohody o spoločnom podniku sa bude v novom závode v Číne špecializovanom na elektromobily montovať ďalšia generácia elektromobilov smart určená pre globálny trh, ktorej predaj sa začne v roku 2022.

Dieter Zetsche, predseda predstavenstva Daimler AG a vedúci divízie Mercedes-Benz Cars, dodal: „Spoločne navrhneme, vyvinieme a v Číne budeme vyrábať ďalšiu generáciu elektrických vozidiel smart pre celosvetový trh – s prvotriednymi výrobnými štandardmi a vynikajúcou úrovňou bezpečnosti značky smart.”

Li Shufu, predseda Geely Holding, sa vyjadril: „Synergie z tejto spolupráce budú prínosné pre obe strany a zároveň nám umožnia ďalej rozvíjať technológie pre smart, vrátane oblasti konektivity, aby sme sa naďalej držali v čele odvetvia aj v priebehu jeho širšej transformácie.“

Partneri sa dohodli, že novú generáciu vozidiel smart z hľadiska dizajnu navrhne celosvetová sieť Mercedes-Benz Design a o oblasť vývoja sa postarajú globálne inžinierske centrá Geely. Výroba bude prebiehať v Číne.

Až do uvedenia novej generácie smart v roku 2022 bude Daimler pokračovať vo výrobe súčasnej generácie vo svojich závodoch v Hambachu vo Francúzsku (smart EQ fortwo) a v Novo Mesto v Slovinsku (smart EQ forfour).

Závod v Hambachu zároveň prevezme novú úlohu vo výrobnej sieti divízie Mercedes-Benz Cars a v budúcnosti začne vyrábať kompaktný elektromobil Mercedes-Benz pod novou produktovou a technologickou značkou EQ. Mercedes-Benz investuje do svojho závodu v Hambachu 500 miliónov eur a bude ďalej využívať expertízu svojich skúsených a motivovaných pracovníkov.

Informácie o založení spoločného podniku prichádzajú po oznámení separátnej dohode medzi Daimler Mobility Services a Geely Technology Group z minulého roku, v rámci ktorej sa spoločnosti dohodli na spolupráci pri vývoji novej prémiovej služby Ride-Hailing v Číne.


Zdroje: Tlačová správa Daimler

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?