Carbon M1 – nová komerčná 3D tlačiareň

Spoločnosť Carbon 3D predstavila začiatkom apríla 2016 ich prvú komerčnú 3D tlačiareň – Carbon M1. Jedná sa o novú technológiu tzv. spojitá výroba kvapalinou (CLIP). Pokým bežné metódy 3D tlače hľadajú cestu medzi kvalitou povrchu a mechanickými vlastnosťami materiálu, M1 vyrába veľmi presné výrobky s vysokou kvalitou povrchu a taktiež ponúka výber medzi rôznymi druhmi materiálu pre rôzne aplikácie.

„Sme nadšení, že môžeme predstaviť svetu našu prelomovú 3D tlačiareň M1 s najnovšími materiálmi.“ Povedal generálny riaditeľ Carbonu Joseph DeSimone. „Tento produkt položil základy, ktoré pomôžu odstrániť hlavné nedostatky v technológií additive manufacturing. Neustále pracujeme s našimi zákazníkmi na zlepšovaní našich produktov.“

3D tlačiareň M1 je skok do novej éry dizajnu a výroby. Po prvý krát budú mať výrobcovia a inžinieri možnosť vyrábať produkty s vysokou kvalitou povrchu, vysokou presnosťou a mechanickými vlastnosťami na mieru, a to všetko pre funkčné prototypy a dokonca pre nízkosériovú výrobu. Model M1 je pripojený k internetu a zbiera a vyhodnocuje množstvo dát. Vykoná až 1 milión procesov denne. Tieto dáta pomáhajú pri diagnostike, optimalizácii tlače a kontinuálnom zlepšovaní. Ďalej M1 poskytuje užívateľom možnosť pracovať vo veľmi intuitívnom a modernom pracovnom prostredí.

Zdroj: 3Dprint

Carbon predstavil 7 rôznych typov materiálov, ktoré majú veľmi široké použitie. Sú vhodné ako aj na rýchlu tlač prototypov, tak na nízkosériovú výrobu produktov aj do náročných chemických a mechanických podmienok.

Spoločnosť Carbon zvolila netradičný spôsob, ktorý je však veľmi efektívny – a to testovanie materiálov a produktov priamo u zákazníkov a systém kontinuálneho zlepšovania a zberu údajov 3D tlačiarne.

Počas niekoľkých rokov vývoja, Carbon spolupracovala so spoločnosťami v automobilovom, leteckom a zdravotníckom priemysle. Spolupracovala aj s takými spoločnosťami ako je Ford, Johnson & Johnson a BMW a testovala mnoho dielov v reálnych podmienkach. M1 je navrhnutá tak, aby znížila čas uvedenia produktu na trh, znížila hmotnosť produktov a zvýšila ich mechanické a tepelné vlastnosti.

Zdroj: additivemanufacturing.com; titulný obrázok: wired

[simppleboxshortcode]

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?