BMW odhalil svoju víziu iNext pre samojazdiace auto

BMW predstavilo svoju víziu pre samojazdiace elektrické crossover SUV iNext, a pokiaľ bude vo finálnom výsledku také ako koncept verzia, bude to celkom pohodlné miesto na trávenie času.

BMW Vision iNext je nateraz koncept vozidlom. Výkonní pracovníci BMW tvrdia, že vojde do produkcie niekedy v roku 2021.

Auto bolo odhalené vo vnútri nákladného lietadla na letisku JFK v New Yorku. Automobilka predstavila niekoľko verzií technológii, ktoré sa zamýšľajú pre auto, vrátane dotykovej, citlivej látky a interaktívnej projekcie. Ako akékoľvek iné koncept vozidlo, nie je jasné, ktoré aspekty alebo schopnosti sa do produkčnej verzie nakoniec dostanú.

Predná časť BMW je čiastočne modifikovaná, no stále sa dá poznať, že ide o bavorské auto. Vpredu sa taktiež budú nachádzať kamery a senzory, ktoré umožnia autu samojazdiace schopnosti.

Interiér auta je zase priestranný. Sedadlá, steny a dokonca palubná doska sú pokryté bohatou textúrovanou látkou. Namiesto typickej strednej konzoly medzi prednými sedadlami tu je stolová štruktúra s oceľovým základom a vyloženým dreveným vrchom.

zdroj fotografie: money.cnn.com

Inžinieri BMW pracujú na technológiách, ktoré umožnia drevenému povrchu na stole byť použitý ako touch pad. Toto je podobné súčasným BMW, kde vodič môže písať listy s prstami na vrchu s veľkým plastickým ovládacím gombíkom. Pasažieri iNext budú pravdepodobne môcť písať listy a tvary s prstami na sedadlách.

BMW taktiež predviedlo projekčnú technológiu, ktorá umožní používateľom použiť ľahký kartónový papier ako tablet. Fotky, s ktorými môže používateľ interagovať, sú premietané zhora, pričom s tabletom sa môže hýbať počas toho ako sa používa.

Jednou prevládajúcou témou dizajnu Vision iNext je, že technológia by mala byť neviditeľnou, až kým ju nie je treba (BMW to nazýva „hanblivá technológia). Toto pomáha vo vnútri auta byť pohodlne a relaxujúco, ako sa len dá. Keď je auto v samojazdiacom móde, volant sa vzdiali od šoféra a pedále sa skryjú do podlahy. Opierky na predných sedadlách sa taktiež zložia naspäť, aby pasažieri videli a komunikovali navzájom lepšie.

BMW povedalo, že má plány pre dizajn a inžinierstvo budúcich modelov. Vision iNext sa bude vyrábať s voľbou spaľovacieho motora, elektromotora alebo hybridu. Toto umožní spoločnosti jednoducho meniť produkciu nových áut, aby vyhoveli požiadavkám zákazníka.

Vision iNext bolo odhalené na štyroch rôznych letiskách – v Mníchove, New Yorku, San Franciscu a Pekingu počas piatich dní. Vozidlo bolo umiestnené vo výstavnom priestore vo vnútri Lufthansa Cargo, ktoré odletelo do každého jedného miesta. Žurnalisti boli pozvaní na palubu lietadla, aby videli mohli vidieť auto a porozprávať sa so zástupcami BMW.

zdroj fotografie: money.cnn.com


zdroj: money.cnn.com, zdroj titulnej fotografie: money.cnn.com

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  • 4
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?