BASF a Hyundai Motor spoločne
vyvinuli vysokovýkonný koncept N

Chemická spoločnosť BASF a kórejská automobilka Hyundai Motor opäť spojili sily a predstavili pôsobivú ukážku emócií a technického majstrovstva: vytvorili koncepčné vozidlo RN30, ktoré má každému prinášať číru radosť z jazdy na pretekárskej trati a zároveň ponúka najnovšie výdobytky z oblasti inovačných automobilových riešení od spoločnosti BASF.

Koncept mal premiéru 29. septembra na medzinárodnom autosalóne v Paríži a od 19. do 26. októbra sa predstaví aj na veľtrhu K v nemeckom Düsseldorfe. Koncepčné vozidlo RN30 prináša kľúčové riešenia z oblasti chemického priemyslu v spojení s účelnou aerodynamickou konštrukciou a špecializovanými vysokovýkonnými technológiami. Spoločnosť BASF významne prispela k jeho vytvoreniu ľahkými plastami, nekonečnými možnosťami dizajnu, ako aj odolnými a ekologickými materiálmi.

automobil Hyundai RN30

automobil Hyundai RN30

Všetky použité materiály od BASF spájajú v sebe unikátne vlastnosti a schopnosť vyhovieť vysokým pevnostným, hmotnostným, bezpečnostným, ale i environmentálnym nárokom. V elektronických a elektrických systémoch vozidla si svoje uplatnenie našlo portfólio Ultramid® Advanced N, v prístrojovej doske bol použitý Acrodur® – tmel na báze vody s prírodnými vláknami. V sedadle s operadlom sa spája kompozitný systém Ultracom® so simulačným nástrojom Ultrasim®. Toto jedinečné spojenie umožňuje úbytok hmotnosti, pretože sedadlo pri splnení všetkých pevnostných nárokov už nemusí byť kovové.

Okná sú vybavené fóliami, ktoré odrážajú blízke infračervené žiarenie a pomáhajú zachovať príjemnú teplotu v kabíne bez prítomnosti klimatizácie. Výzvou bol unikátny dizajn karosérie, ale RIM systémy (reaction injection molding) v kombinácii s pevnou integrálnou penou umožnili vyzývavý vzhľad spojleru a blatníka práve vďaka výbornej tekutosti. Tieto komponenty dosahujú vynikajúcu triedu kvality v spojení s nízkou hmotnosťou a schopnosťou byť okamžite povrchovo upravené.

“Ako najväčší dodávateľ z oblasti chemického priemyslu pre automobilový priemysel sme veľmi hrdí na to, že sme dôležitou súčasťou konceptu RN30,“ uviedol Raimar Jahn, prezident Divízie zušľachťovacích materiálov spoločnosti BASF. „S našimi inovačnými materiálmi a na mieru šitými technickými službami podporujeme spoločnosť Hyundai Motor pri vývoji vysokovýkonného vozidla dneška i zajtrajška.” Ďalšie informácie nájdete na stránke: www.basf.com/RN30.

Spoločnosť BASF a automobilový priemysel

Automobilový priemysel je jeden z kľúčových priemyselných odvetví zákazníkov spoločnosti BASF. V roku 2015 dosiahla spoločnosť BASF v oblasti predaja v automobilovom odvetví celkovo 10,2 miliardy eur – čo predstavuje približne 14 percent tržieb celého koncernu BASF Group.

Spoločnosť BASFChemická spoločnosť BASF dodáva a vyvíja funkčné materiály a riešenia, ktoré umožňujú efektívnejšiu výrobu automobilov a majú menší negatívny vplyv na životné prostredie a to bez ohľadu na použitú technológiu hnacieho ústrojenstva. Sortiment spoločnosti BASF tvoria napríklad technické plasty, polyuretánové a špeciálne peny, nátery, pigmenty, katalyzátory, palivové prísady, chladiace a brzdové kvapaliny, ako aj akumulátorové hmoty.

S takouto širokou ponukou produktov je spoločnosť BASF vedúcim svetovým dodávateľom chemického priemyslu pre automobilový priemysel. Spoločnosť BASF úzko spolupracuje so zákazníkmi po celom svete prostredníctvom siete, ktorá zahŕňa Európu, ázijsko-tichomorských región, Severnú a Južnú Ameriku a tiež Afriku. Ďalšie informácie o riešeniach spoločnosti BASF pre automobilový priemysel sú k dispozícii na internete na webových stránkach www.automotive.basf.com.

O spoločnosti BASF

V spoločnosti BASF tvoríme chémiu pre trvalo udržateľnú budúcnosť. Spájame ekonomický úspech, sociálnu zodpovednosť a ochranu životného prostredia. Približne 112 000 zamestnancov koncernu BASF prispieva k úspechu našich zákazníkov prakticky vo všetkých odvetviach na celom svete. Portfólio spoločnosti BASF je rozdelené do piatich segmentov: Chemicals, Performance Products, Functional Material & Solutions, Agricultural Solutions a Oil & Gas. V roku 2015 dosiahla BASF obrat viac ako 70 miliárd eur. Akcie spoločnosti BASF sú obchodované na akciových trhoch vo Frankfurte (BAS), Londýne (BFA) a Zürichu (AN). Viac informácií o spoločnosti BASF nájdete na internete na adrese http://www.basf.com alebo na Social Media Newsroom na stránke newsroom.basf.com.

BASF v Slovenskej republike

Na Slovensku je spoločnosť BASF aktívna už niekoľko desaťročí. Prostredníctvom inteligentných riešení a vysoko kvalitných produktov pomáhame našim zákazníkom byť stále úspešnejšími. Odborníci BASF poskytujú poradenstvo nielen v oblasti spracovania produktov firmy BASF, ale aj na poli bezpečnosti, ochrany životného prostredia a úspor energie. Spoločnosť BASF je kompetentným partnerom všetkých dôležitých odvetví slovenského hospodárstva, ku koncu roka 2015 mala spoločnosť BASF na Slovensku 190 zamestnancov a v roku 2015 dosiahla obrat vo výške 142 miliónov eur. Ďalšie informácie o spoločnosti BASF na Slovensku sú dostupné na stránke www.basf.sk.

BASF logo

Zdroj: (TASR), titulná fotografia: autoblog.com; fotografie v článku: carmagazine.com, basf.com, basf-intertrade.ch.

[simppleboxshortcode]

“Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme”

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?