Automatizovaný priemyselný logistický robot

Spoločnosť Clearpath robotics plánuje zaviesť nový typ priemyselných robotov, ktoré budú výkonné a pritom inteligentné.

„Za posledných 12 mesiacov, sme nie len pracovali na tom, aby sme zamestnali najlepšie mozgy v oblasti robotiky a automatických vozidiel, ale tiež sme zamestnali ľudí s 15 až 20 ročnými skúsenosťami v priemyselnej automatizácií a výrobe.“ Hovorí spoluzakladateľ a generálny riaditeľ Matt Rendall.

„Teraz máme dostatočné kapacity, aby sme mohli priniesť na trh špičkovú technológiu.“

Produkt, ktorý táto spoločnosť chce priniesť na trh, nazvala „Clearpath“. Clearpath je automaticky riadené vozidlo, ktoré sa správa ako robot. Clearpath dokáže viesť až 1500 kilogramov záťaže rýchlosťou až 7,2 km/hod. naprieč firmou a skladmi. Je navrhnutý do prevádzky a dokáže vyhodnotiť situáciu a vykonať inteligentné rozhodnutie.

„Najväčšou výzvou, ktorú sme mali, bolo to, že aj napriek tomu, že sme o sebe vedeli, že sme výnimočnými vo vývoji automaticky navádzaných robotov – ak sa pozriete na prepravu materiálov, čo sú najdôležitejšie veci, ktoré by ste mali vedieť? Koľko dokážem odniesť? Ako rýchlo to tam dokáže prepraviť? Navyše, tento robot musí vedieť reagovať aj na nepredvídateľné situácie okolia. Ak napríklad vysokozdvižný vozík vojde do jeho trasy, robot musí urobiť kľučku a obísť ho.“

„Veríme, že dokážeme tohto robota predať a osloviť širší trh a v budúcnosti by sa dokonca mohol stať štandardom vo výrobných prevádzkach, kde je potrebná rýchla, precízna a inteligentná logistika.“

Jednými z prvých investorov sú John Deer a GE.

Zdroj: industryweek; titulný obrázok: clearpathrobotics

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?