Automatické brzdné systémy sa osvedčili

Podľa organizácie Insurance Institute for Highway Safety (IIHS) (Poisťovací inštitút pre bezpečnosť na diaľniciach) sa automatické brzdné systémy výborne osvedčili v znižovaní počtu zadných nárazov. Organizácia tvrdí, že ak by tento systém mali všetky vozidlá, len v roku 2013 by sa udialo „minimálne“ o 700 000 „ťukancov“ menej.

Štúdia zahrňuje nehody nahlásené na polícií v 22 štátoch od roku 2010 do roku 2014, ktoré sa týkali viacerých špecifických výrobcov áut: Acura, Honda, Mercedes-Benz, Subaru a Volvo. Vozidlá vybavené aktívnymi kolíznymi bezpečnostnými systémami sa porovnávali s rovnakými autami bez týchto systémov.

Výskumníci z IIHS zistili, že v prípade týchto vozidiel, pokiaľ boli vybavené doplnkovým automatickým brzdným systémom, sa počet zadných nárazov znížil o približne 40 percent. Pokiaľ vozidlo disponovalo iba výstrahou pred čelným nárazom, počet nárazov bol stále o 23 percent nižší.

Systémy sú efektívne nie len v samotnom zmierňovaní kolízií, ale tiež redukujú zranenia. Zníženie rizika zranenia je prínos, ktorý presahuje hranice automobilových štatistík a tiež znižuje náklady na zdravotnú starostlivosť.

Nie nadarmo dnes IIHS vyžaduje, aby vozidlá disponovali určitými bezpečnostnými systémami na to, aby získali najvyššie ocenenie organizácie Top Safety Pick. Tieto systémy evidentne fungujú a s vývojom technológií sa budú ďalej zlepšovať.

Zdroj: searlesauto

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?