Automatická meracia stanica výrazne zvýši efektivitu

S manuálnymi metódami merania môže prvotná inšpekcia trvať až 45 minút, ďalšie inšpekčné audity môžu trvať hodiny a proces schválenia výrobku môže trvať dni. Navyše, presnosť meraní nie je obvykle taká, akú by sme si predstavovali.

„Aj keď môžu byť mikrometre a posuvné meradlá správne kalibrované, môže sa meranie od merania meniť v závislosti od toho, ako tieto meracie prostriedky obsluha používa a ako výsledky interpretuje.“ hovorí Rocky Pinheiro, Ph.D. zástupca oddelenia kvality Acument Global Technologies.

Práve z týchto dôvodov proaktívny sa výrobcovia prikláňajú na presné, objektívne 3D vyhodnocovacie zariadenia, ktoré dokážu zmerať a vyhodnotiť desiatky meraní za zlomok času bežného operátora pri bežných metódach vyhodnocovania. Použitie týchto zariadení môže výrazne zvýšiť kvalitu meraní a súčasne zredukovať nepodarky, ktoré by inak boli vyhodené pri nesprávnom vyhodnotení meraní.

Meracia stanica LaserLab je 3D laserové meracie zariadenie, ktoré dokáže zmerať cez 20 kritických prvkov na súčiastke s presnosťou do 0,002 mm na priemer do 20 sekúnd. Pretože táto patentovaná technológia dokáže merať s vysokou opakovateľnosťou merania, znižuje to nepresnosť spôsobenú chybami ľudského faktora.

Na základe výskumov, pôvodné meranie operátorom trvalo okolo 10 minút. S použitím 3D meracej stanice sa tento čas skrátil na menej než 30 sekúnd na kus, čo spôsobilo úsporu času takmer o 20-násobok.

Navyše, namiesto toho aby operátori museli vypisovať Excel tabuľky s meraniami, softvér k meracej stanici to zvládne automaticky, čím sa ušetrí ďalší čas a chyby operátorov.

[simppleboxshortcode]

  •  
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?