Audi v USA spätne odkúpi 25.000
vozidiel s dieselovými motormi

Nemecká automobilka Audi, ktorá patrí koncernu Volkswagen (VW), spätne odkúpi od majiteľov v USA 25.000 svojich vozidiel s dieselovými motormi, ktoré nespĺňajú emisné normy. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na nemecký týždenník Der Spiegel.

Audi sa vlani priznalo, že jeho trojlitrový dieselový motor V6 je vybavený problematickým softvérom na kontrolu emisií, ktorý je v USA nelegálny.

Americká Agentúra na ochranu životného prostredia (EPA) totiž minulý rok v septembri obvinila VW, že nainštaloval do dieselových áut vyrobených v rokoch 2009 až 2015 softvér, ktorý počas testovania umožňoval zamaskovať skutočné hodnoty oxidov dusíka. Volkswagen neskôr priznal, že na celom svete jazdí zhruba 11 miliónov vozidiel s týmto softvérom. Koncern však najskôr tvrdil, že kontroverzný softvér je namontovaný len v dieselových motoroch s objemom dva litre. Ale neskôr sa ukázalo, že je aj v trojlitrových dieselových motoroch, ktoré sa montujú do modelov Audi.

Zástupcovia Audi momentálne rokujú s americkými úradmi o úprave ďalších 85.000 áut, ktoré neprešli emisnými testami. Podľa časopisu úrady sa s automobilkou predbežne dohodli, že približne 25.000 modelov staršej generácie nebude opravovať, ale ich spätne odkúpi od majiteľov v USA.

Audi tabuľa s logomZdroj: (TASR)

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?