Ako spraviť prácu efektívnejšiu?

Ak chcú podniky udržať tempo s konkurenciou, musia navrhnúť optimálny výrobok. Oddelenia konštrukcie výrobných podnikov skrývajú významný optimalizačný potenciál. Takmer v každom z nich z rôznych dôvodov dochádza v predvýrobnom procese k výraznému  plytvaniu. Optimalizačné opatrenia vo vývojovej fáze však dokážu väčšine podnikov ušetriť aj 20% nákladov na výrobku.

Spoločnosti optimalizujú v predvýrobných fázach len veľmi málo. Avšak v tejto fáze výrobného procesu sa dajú náklady na produkt ovplyvniť najefektívnejšie. „Toto si však firmy dostatočne neuvedomujú. A preto optimalizáciu v predvýrobných etapách, priamo v konštrukcii, nehľadajú.“ Hodnotí Richard Janáč, obchodný riaditeľ SOVA Digital. Zásadným problémom znižujúcim produktivitu konštruktéra je, že konštruktér venuje viac času ostatným obslužným úkonom než kreativite.

Konštruktéri

Väčšina oddelení konštrukcie stále funguje bez riadenia dát, informácie sa posúvajú na papieri, čo spôsobuje predĺženie práce o prepisovanie do systémov, zmenový proces je chybový a konštruktéri sú preťažení. Aj na základe týchto okolností, sa spomaľuje konštruktérova práca, zvyšuje chybovosť a sú zdrojom závažného plytvania.

SOVA Digital prináša riešenia. Softvér jednoducho nestačí. „Ten vám dnes dodá každý. Často však len dodá, vyškolí a zavrie dvere. My takto nepracujeme. Konkrétne problémy si vyžadujú konkrétne riešenia.popisuje situáciu R. Janáč. Podľa SOVA Digital veľakrát nepomôže ani softvér. Jej stratégiou nie je ponúkať „niečo“ za každú cenu, ale skôr to zladiť s tým, čo firma má a pomôcť jej s riešením problému.  Výsledkom optimalizačných riešení je okamžitá dostupnosť informácie o výrobku. Opatrenia významne zrýchlia vývoj výrobku, porastie aj produktivita a zníži sa chybovosť a náklady.

Firmy niektoré prekážky optimalizačných riešení doslova „pestujú“. Napríklad keď zamestnanci nie sú zvyknutí používať softvérové nástroje na zefektívnenie práce. Rokmi si taktiež vytvorili pracovný návyk. Na trhu je dnes akútny nedostatok konštruktérov. Podniky by sa však mali zamyslieť aj nad faktom, či nie je dopyt po nich ovplyvnený z časti aj tým, že nemajú pod kontrolou plytvanie na oddeleniach konštrukcie.


Zdroj: Tlačová správa Sova Digital

Autor: Simona Parížeková

  • 5
  •  
  •  
0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?