Aké pneumatiky sú vhodné pre karavan?

Obľuba kempovania v posledných rokoch výrazne vzrástla, napríklad v Nemecku, Českej republike a Poľsku. Aby ste si mohli naplno užiť dovolenku s karavanom alebo obytným vozom, je potrebné sa uistiť, že jazdí na správnych pneumatikách: čím väčšie je zaťaženie, tým vyššie požiadavky sú kladené na pneumatiky.

Odolné pneumatiky sú u obytných vozidiel nutnosťou. Len s nimi si zaistíte bezpečnú a bezstarostnú jazdu. Pneumatiky Nokian Tyres pre obytné automobily a karavany využívajú technológiu aramidových bočníc. Znamená to, že bočnice sú spevnené extra pevným aramidovým vláknom, ktoré zaručuje extrémnu odolnosť a bezpečnosť vo všetkých podmienkach.

Prvotriedna odolnosť pre úžitkové vozidlá a karavany

Obľúbená letná pneumatika Nokian Clin Van s bočnicami zosilnenými aramidovým vláknom zaisťuje stabilitu, jedinečnú odolnosť a bezpečnosť pri náročnom použitie. Bezpečnosť pohodlné a silné pneumatiky zvyšuje špeciálna zmes gumy Clinch, ktorá pružne tlačí na golier ráfika a zvyšuje tak odolnosť v oblasti pätky pneumatiky pri preprave ťažkých nákladov.

Táto inovácia navyše minimalizuje hluk v kabíne vozidla. Stredové rebro pneumatiky je stabilizované vlnovitou drážkou, ktorá znižuje nebezpečenstvo aquaplaningu a pomáha udržať si svoj tvar a odolávať opotrebovaniu. Pneumatika sa nedávno umiestnila na 4. mieste v teste letných pneumatík 2019, ktorý uskutočnil nemecký automobilový klub ADAC.

Robustná letná pneumatika Nokian Clin Cargo je určená pre ťažké vozidlá. Zaisťuje výbornú ovládateľnosť aj pri plnom naložení. Použitá aramidová technológia a špeciálna gumená zmes Clinch v kombinácii s radom stabilizačných a podporných prvkov zaručujú extrémnu odolnosť aj pri vyššom zaťažení kolies.

Nokian Tyres pneumatiky

Nokian Tyres pneumatiky

Je ideálnou voľbou pre profesionálne použitie. Nemecký automobilový časopis Promobil udelil pneumatike Nokian Clin Cargo vo svojom teste letných pneumatík 2019 druhé miesto. Pneumatika bola opísaná ako „vynikajúca a úplne neporaziteľná na suchej vozovke, s krátkou brzdnou dráhou v suchých podmienkach a veľmi vysokou jazdnou stabilitou v teste zmien jazdných pruhov“.

Vysokovýkonná celoročná pneumatika Nokian Weatherproof C je výnimočne odolná a zaručuje rovnomerné opotrebenie vzorky. Poskytuje vynikajúce výkony na čerstvom i kašovitom snehu. Pneumatika Nokian Weatherproof C existuje v dvoch modeloch: s dezénom pre väčšie vozidlá a iným dezénom pre ľahšie náklady.

Symetrický dezén v tvare šípok (Nokian Weatherproof C Cargo) pre dodávky zaručuje dobrú priľnavosť na mokrom a zasneženom povrchu. Pre ľahšie úžitkové vozidlá je určený špeciálne vyvinutý asymetrický dezén (Nokian Weatherproof C Van), ktorý znižuje riziko aquaplaningu a zvyšuje jazdný komfort.

Ešte väčší komfort vďaka aramidovej záruke a záruke spokojnosti

Hoci sú pneumatiky Nokian Tyres pre úžitkové a ľahké nákladné vozidlá výnimočne odolné, život môže pripraviť rôzne nečakané situácie. Preto Nokian Tyres poskytuje svojim zákazníkom aramidovou záruku Nokian Tyres, ktorá sa vzťahuje na poškodenie bočníc, ku ktorému dôjde pri bežnom používaní pneumatiky.

Nokian Tyres tiež ponúka záruku spokojnosti. Ak zákazník nie je z akéhokoľvek dôvodu spokojný so svojimi novými pneumatikami, môže ich do 14 dní od ich nákupu vymeniť za inú sadu pneumatík.


Tlačová správa spoločnosti Nokian pre redakciu Prepriemysel.sk

[TheChamp-Sharing]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?