Airbus plánuje od budúceho roka
spomaliť výrobu gigantického stroja A380

Európsky výrobca lietadiel Airbus plánuje od budúceho roka spomaliť tempo produkcie gigantického stroja A380 superjumbo na jedno lietadlo mesačne. Povedal to Alain Flourens, šéf výroby A380 denníku Le Figaro. Európskemu koncernu sa totiž nedarí oživiť predaj najväčšieho dopravného lietadla na svete, konštatuje agentúra Reuters.

Toto rozhodnutie podľa Flourensa umožní koncernu hladko a bez problémov vybaviť nové objednávky.

Airbus aktuálne vyrába mesačne 2,5 lietadla A380. Koncern tvrdí, že gigantický stroj je pre klientov stále atraktívny, pretože im pomáha vyriešiť preťaženosť letísk a čoraz hustejšiu leteckú dopravu.

Ale predaj štvormotorových strojov s kapacitou 544 sedadiel tvrdo zasiahla modernizácia a zvýšenie efektívnosti menších dvojmotorových lietadiel, ktoré navyše aerolínie ľahšie obsadia.

„A380 má stále miesto v portfóliu produktov spoločnosti Airbus,“ povedal Flourens a dodal, že európsky koncern má v pláne zlepšiť efektívnosť aj tohto superjumba.

V tomto videu si môžete pozrieť virtuálnu prehliadku obrovského lietadla Airbus A380:

Zdroj: (TASR)

[simppleboxshortcode]

[TheChamp-Counter type=“horizontal“]

„Našli ste chybu v texte? Vyznačte chybnú časť textu a stlačte CTRL+ENTER. Ďakujeme“

0 komentárov

Leave a reply

Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ zo zdrojov stránky prepriemysel.sk je bez predchádzajúceho písomného súhlasu prepriemysel.sk porušením autorského zákona.

 Ochrana osobných údajov | O nás | Kontakt | Cenník

“.

Log in with your credentials

Forgot your details?